Search form

21.03.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.133: jaunumu apskats nedzirdīgo sabiedrībā, Latvijā un pasaulē

Photo


Videoziņas Nr.133 piedāvā jaunumus zīmju valodā ar tekstu latviešu un krievu valodā par vairākiem notikumiem:
 
 
  • Liepājas biedrībā  titulus „Gada cilvēks” un „Gada sabiedriskais darbinieks” ieguvusi Maija Vilciņa. Par Gada pašdarbnieci kļuva Monta Dēbele. Par „Gada notikumu ”atzina jaunā Rehabilitācijas centra Liepājas ēkas atklāšanu
  • IV Eiropas nedzirdīgo ziemas čempionātā vieglatlētikā telpās Māris Grēniņš 60 m sprintā, tāllēkšanā un 60 m barjerskrējienā sasniedza gan šo sacensību, gan Eiropas rekordu
  • Mūsu biedrs Uldis Ozols pagājušā gada rudenī sāka 2 gadu studijas Īslandes Universitātē Zīmju valodas specialitātē un vada īslandiešu zīmju valodas kursus
  • Pagājušajā nedēļā pirmo reizi degvielas cena Latvijā pārsniedza lata robežu. Tam ir divi iemesli: ES konflikts ar Irānu un lieli nodokļi degvielas tirdzniecībai  Latvijā
  • Valdība par 5 miljoniem latu samazināja finansējumu sabiedriskajam transportam, tāpēc no 1.aprīļa autobusu un vilcienu starppilsētu maršrutos būs jauni tarifi
  • Valdība noteikusi jaunas uztura normas bērnudārzniekiem, skolēniem, sociālās aprūpes iestāžu klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem
  • Lietuvā protestē pret izglītības likumu, kas nosaka, ka no 2013. gada gan lietuviešu, gan mazākumtautību skolu beidzējiem  jākārto vienāds valsts valodas eksāmens
  • ES valstīs pieaug neapmierinātība ar to, ka dažām valstīm ES uzstāda vieglākus noteikumus aizdevuma saņemšanai, bet citām stingrākus
  • ASV vairākās lidostās uzstādīti pirmie filmu pārdošanas automāti, kur par samaksu var ielādēt filmu savā zibatmiņā jeb USB
Videoziņu Nr. 133 tekstu krievu valodā par jaunumiem nedzirdīgo sabiedrībā un Latvijā skatīt šeit.
 
 
Teksts:  Inese Immure

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas