Search form

29.05.2013

Drukāt

Visi – uz festivālu!

Vēl tikai nedēļa atlikusi līdz ikgadējam tradicionālajam LNS pašdarbības festivālam „Daugavas loki”, kas šogad notiks 1. jūnijā Daugavpils novada Višķu pagastā, Špoģos, kempingā „Virogna”.


Šogad tajā piedalīsies rekordliels pašdarbnieku skaits – 168! Iespējams, ka pašdarbnieku būs pat vairāk nekā skatītāju. Tomēr nepieļausim to, brauksim visi, kas vien kust, uz festivālu, jo tas būs ne vien skaists un ļoti daudzveidīgs ar saviem 35 priekšnesumiem, bet arī lieliska vieta, kur atpūsties ģimenēm ar bērniem. Vispirms pastāstīšu, kā turp aizbraukt. Shēma ir atpūtas bāzes mājaslapā: http://www.virogna.lv/
 
Kā turp aizbraukt
Braucot no Rēzeknes puses, 300 m pirms vajadzīgā pagrieziena ir kempinga zīme, tikai bez nosaukuma. Taču pagriezienam  uz atpūtas bāzi var viegli aizbraukt garām, jo tur nav nekādas norādes, tāpēc mēs nofotografējām orientieri, kura fotogrāfiju var apskatīt šeit.
 
 
Kad ieraugāt pamesto ēku, nogriezieties uz zemes ceļa, tālāk būs dzelzceļa sliedes, aiz kurām redzama norāde uz Virognu (skat. fotogrāfijā).
 
 
 Jāpārbrauc pāri dzelzceļam un tad jānogriežas pa labi. Tālāk jābrauc līdz galam, apmēram 1 km.
 
 
 
Ko piedāvā šī atpūtas vieta
Atpūtas bāze atrodas priežu mežā pie ezera, ir daudz koka mājiņu un liels centrālais korpuss ar bruģētu pagalmu. Atpūtas bāzes mājaslapā var apskatīt vairāk foto un arī pakalpojumus un cenas. Par iebraukšanu un telts vietām nebūs jāmaksā, bet, piemēram, par laivas, ūdens velosipēdu, pirts īri būs jāmaksā pašiem. Ir bērnu laukums bez maksas.
 
 
 Skatītājiem būs pieejama izbraukuma tirdzniecība – pankūku cepējs piedāvās nobaudīt dažāda veida pankūkas, kā arī būs iespējams nopirkt kaut ko uzkožamu un dzeramu. Būs ko darīt pašiem un bērmiem, tāpēc daudz nedomājiet, bet posieties ceļā! Tomēr nevajag aizmirst, ka koka mājiņās dzīvos pašdarbnieki, bet tiem skatītājiem un faniem, kuri gribēs palikt pa nakti, vajadzēs līdzi savu telti, kurā varēs pārgulēt par brīvu.
 
 
 
Kas notiks festivālā
Kā vienmēr festivāla ievadā arī šoreiz ieplānots svinīgais gājiens, kas sāksies 13:45, bet koncerts sāksies tūlīt pēc tam. Pēc pašdarbnieku priekšnesumu noskatīšanās varēs nodoties atpūtas pasākumiem, bet vakarā būs balle ar dzīvo mūziku. Arī nākamajā dienā – svētdienā būs šis tas interesants, bet pl. 14 nobirdināsim asaru un brauksim mājās.
 
 
 
Tomēr tas vēl nav viss!
 Pa ceļam uz festivālu rīta  varat iegriezties šonedēļ atklātajā Latgales vēstniecībā GORS, kas atrodas Rēzeknē, Pils ielā 4. Tur visu šo nedēļu noris Latgales filmu nedēļa, bet 29. un 30. maijā notiks vēstniecības atklāšanas koncerts.
 
Ja vēlaties turpināt ekskursiju pa Latgali, tad var aizbraukt arī uz netālo Daugavpili, kur aprīlī pilsētas cietokšņa Arsenāla ēkā  atklāts pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā amerikāņu gleznotāja Marka Rotko vārdā nosauktais Mākslas centrs.
 
Un tā jūs varat pārliecināties –  Latgale vairs nav atpalikusi province, Latgalē tagad ir daudz vietu un lietu, ko redzēt!
 
 
 
 
Teksts un foto: Zigmārs Ungurs

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas