Search form

30.05.2013

Drukāt

Karstais pavasaris Valmierā (foto)

Photo

Ir cilvēki, kas sēž pie datora un drukā papīrīšus, un ir cilvēki, kas aktīvi darbojas un iesaistās dažādās aktivitātēs dzīvā dabā, laukā, pasākumos. Valmierieši ir no tiem pirmajiem, kam nav laika piesēst pie datora, šopavasar, jo ir tik daudz citu darbu, kur iesaistīt savu radošo garu un miesu. Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notikuši ļoti daudzi pasākumi, turklāt jāorganizē arī pašas biedrības citas, ar projektu nesaistītas aktivitātes.


Projekts „Klusuma pasaule” tuvojas finišam, Valmieras biedrībā ir notikušas pēdējās 5 izglītojošās lekcijas. Valmierieši uzzinājuši daudz jaunumu  gan no mediķiem, gan no juristiem un citiem speciālistiem. Vispatīkamākās ir oftalmoloģes Sandras Dunkures lekcijas par dažādām acu vainām un arodbiedrību speciālistes Dzidras Teteres lekcijas par darba ņēmēju tiesībām. Ļoti ceram, ka pēc projekta beigām šī mūsu sadarbība cilvēku izglītošanā turpināsies.
 
 
Jau sen esam sadraudzējušies ar Vaidavas pagasta „zāļu sievu” Zeltīti Kavieri, kas māca par Latvijas ārstniecības augiem, zāļu tējām, pirtsslotām un citām svarīgām lietām. Šoreiz aktivitātes „Iekļaujies” ietvaros apmeklējām viņas publisko lekciju/nodarbību Valmieras muzeja Tējas namiņā par parastu nezāļu lietošanu uzturā veselības profilaksei.
 
 
Projekta aktivitātē „Tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem” bijām priecīgi uzņemt viesos nedzirdīgo sporta lepnumus – Lauru Gaili un Māri Grēniņu, pat uz zoba pārbaudījām viņu medaļas un noskatījāmies Lauras teikvando paraugdemonstrējumus.
 
 
Un valmierieši vienmēr mīl savas otrās mājas, savu klubiņu, nedzirdīgo saieta vietu un rūpējas par to. Neskatoties uz populistiskām Vislatvijas talkām, arī ikdienā Valmieras RB biedri pieliek savu roku katrs, lai savas „otrās mājas” uzturētu kārtībā. Tāpēc arī maijā bija malkas talka, lai sagatavotos nākamai ziemai, kā senlatviešu teicienā – kal ratus ziemā un taisi ragavas vasarā.
 
Vairāk foto - galerijā.
 
Žēl, ka mums nav sava preses korespondenta, kas katru nedēļu ziņotu www.lns.lv mājas lapai jaunāko info, jo paši esam krietni aizņemti ar piedalīšanos aktivitātēs.
 
 
Teksts Iveta Lāce-Miezīte
Foto Dace Lāce un Liene Kirre

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas