Search form

27.06.2013

Drukāt

Pieredzes apmaiņa Valmierā – diemžēl pēdējā (foto)

Photo

Rēzeknieši projekta „Klusuma pasaule” ietvaros jūnijā devās pēdējā divu dienu pieredzes apmaiņā uz Vidzemes pusi. Tās mērķis bija iepazīties ar Valmieras biedrības darba organizāciju, savstarpējās sadarbības pieredzi un labās prakses piemēriem nodarbinātības jomā.


Neparasti bija tas, ka šoreiz bija iespēja tikties trijām biedrībām vienlaikus: tātad tikās Valmiera, Ventspils, Rēzekne. Programmā kopumā bija ļoti vērtīga, jo varējām plašākā mērogā salīdzināt minētā projekta  ietvaros organizēto pasākumu progresu un ieguvumus.
 
 Iebraucām Valmierā ar labu garastāvokli un apņēmības garu iepazīt šo vienu no skaistākajām Vidzemes pilsētām. Mūs sirsnīgi sagaidīja Valmieras biedrības vadītāja Dace Lāce un viesmīlīgie turienes biedri. Pieredzes apmaiņa sākās no kopējās apkārtnes iepazīšanas, maršruts vijās cauri dažādiem skaistiem apskates objektiem. NoValmieras Sv. Sīmaņa baznīcas torņa skatu laukuma vērojām Valmieras panorāmu, iepazinām Valmieras vecpilsētu un apskatījām daudzas citas interesantas vietas.
 
 Vakarā noguruši , bet ar iespaidiem piepildīti  sapulcējāmies Valmieras biedrības relaksējošā lapenē, lai dalītos savās izjūtās, pieredzē un idejās . Katram bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumus. Vairāki aktīvie brauciena dalībnieki vēl devās vakara pastaigās pa Valmieras apkārtni.
 
Otrā dienā tika organizēts izziņas gājiens uz Valmieras vājdzirdīgo skolu, kur arī tikāmies arī ar ventspilniekiem. Paldies mūsu lieliskajai gidei Dacei Lācei, kura mūs izveda cauri skolas telpām, ļaujot daudziem pakavēties bērnības dienās, pārrunājot nedzirdīgo jaunās paaudzes izglītības pašreizējās iespējas. Rēzeknieši un ventspilnieki dalījās ar savu pieredzi un labās prakses piemēriem dažādās dzīves jomās.
 
Smēlušies pieredzē, rēzeknieši, dodoties mājās, nolēma papildināt savas zināšanas ar izglītojošu viduslaiku iepazīšanu, Cēsu pilī aplūkojot ekspozīcijas, lukturu gaismā izstaigājot pils noslēpumainās ēkas, pavērojot pilsētu no torņa putna lidojuma augstumā. Pateicoties projektam „Klusuma pasaule”, Vidzeme rēzekniešu atmiņās paliks vienmēr saistīta ar dabas skaistumu, bagāto kultūrvēsturi un skaistām senajām tradīcijām.
 
Mājupceļā atklājās, ka mūsu laipnajam šoferītim, ar kuru kopā esam izbraukuši daudzus tūkstošus km projekta laikā, tieši todien ir  dzimšanas diena – viņu suminājām, izsakot lielu paldies par sirsnību un sapratni kopējos braucienos pa Latvijas biedrībām.
 
Liels paldies projekta vadības komandai par šādas vērtīgas aktivitātes ideju un visiem citiem, arī brīvprātīgajiem palīgiem, kas man bija labs atbalsts   šo pieredzes apmaiņas pasākumu organizēšanā. Tas bija ļoti noderīgi mūsu tālākam darbam, paldies!
 
 
 
Teksts: Inese Geduša
Foto: Astra Meiere, IlonaFomina

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas