Search form

10.09.2009

Drukāt

LNSF prezidenta informācija no Taivānas

  Pirms Nedzirdīgo olimpiskajām spēlēm Taibejā notika Starptautiskās Nedzirdīgo sporta komitejas (ICSD) 42. kongress, kurā piedalījās arī Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidents Varis ...
 
Pirms Nedzirdīgo olimpiskajām spēlēm Taibejā notika Starptautiskās Nedzirdīgo sporta komitejas (ICSD) 42. kongress, kurā piedalījās arī Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidents Varis Strazdiņš.
Piedāvājam viņa iespaidus par to:
„Pirmajā  dienā galvenokārt notika priekšlikumu pieņemšana. Bija iesniegti pavisam 76 ierosinājumi. Patīkami, ka kongresu vadīja nedzirdīgais Eiroparlamenta deputāts no Ungārijas Ádám Kósa. Kongresa starplaikā izdevās mazliet paklausīties par viņa darbu EU institūcijā.
 
Visi bija šokā, kad ICSD prezidente Donalda Kay Ammons (ASV) paziņoja,  ka viņa savu kandidatūru turpmāk vairs neizvirzīs. Pie sevis nodomāju, ka tā ir tikai politiska spēle. Izrādījās, biju kļūdījies.  Otrā dienā  notika vēlēšanas, un tiešām  Donalda Ammons, Galaudetas universitātes profesore,  savu kandidatūru neizvirzīja. Žēl- nedzirdīgo sports ļoti daudz zaudēs. Tika izvirzītas 2 kandidatūras -  Craig Crowley (Lielbritānija) un mūsu nesenais viesis Valery Rukhledev (Krievija). Aizklāti ar 1 balss pārsvaru uzvarēja Craig Crowley , kas turpmākos  4 gadus vadīs ICSD.”
 
Varis Strazdiņš sniedza informāciju arī par mūsu sportistu gaitām Taibejā, kuri jau iedzīvojušies Nedzirdīgo Olimpisko spēļu (NOS)gaisotnē.
 
„Pēc nogurdinošā lidojuma visi sportisti sveiki un veseli ieradās Taibejā. Pirmās dienas pagāja, lai pierastu pie jauniem dzīves un laika apstākļiem. Tagad, šķiet, visiem ir normāla labsajūta. Pārtika nav pierasta, tomēr visi ir paēduši. Daži sportisti izteikušies, ka ir nelielas problēmas ar vēderu, bet citādi – OK. Savu dara arī siltais un mitrais klimats. Pirmajās dienās bija lietus, bet tas svaigumu neatnesa. Gluži otrādi, pēc lietus mitruma līmenis paaugstinājās. Arī naktis ir siltas.
 
 
Ik uz soļa redzami brīvprātīgie – dzeltenos krekliņos. Manuprāt, viņu mazliet par daudz! Ir teiciens, ka daudzums neatsver kvalitāti. Brīžiem nākas vērot situāciju, ka neviens brīvprātīgais īsti nezina, ko darīt, lai atrisinātu kādu problēmu. Diemžēl visi vai gandrīz visi ir dzirdīgie, un bieži ir situācijas,  kad abas puses -  atbraukušie sportisti un organizatori nevar saprasties. Brīvprātīgie cenšas būt laipni, bet laipnība komunikācijas problēmu neatrisina! Cik izdevās uzzināt pirms NOS sākuma, bija kāds konflikts, kā rezultātā atbrīvoja visus nedzirdīgos brīvprātīgos palīgus.
 
Atklāšanas ceremonija bija grandioza. Tāda sajūta, ka visa sala (Taivāna ir sala Dienvidķīnas jūrā), ir iesaistījusies Nedzirdīgo spēļu organizēšanā. Varam būt lepni, ka olimpisko lāpu vienā no pēdējiem etapiem nesa mūsu Māris Grēniņš. Atklāšanas šovu noslēdza vērienīga uguņošana.TV atklāšanas ceremoniju translēja pilnā apmērā. Diemžēl no tā visa mēs paši redzējām diezgan maz, tikai to, ko TV kameras parādīja uz lieliem ekrāniem. Sportisti sēdēja basketbola sporta arēnā, kas bija aprīkota ar daudziem kondicionieriem. Ja tādu nebūtu, tad šeit telpas laikam nemaz nevarētu izmantot.
 
Mēs, Latvijas delegācija, dzīvojam viesnīcā Fullerton, katrā istabā pa divi. Peldētāju Alekseju Smirnovu uz sacensību laiku pārvietojām uz Hsinchuas pilsētas viesnīcu, lai nav tik daudz jābraukā. Peldēšanas sacensības notiek apmēram 80 km no Taibejas. Katru dienu sportistam izbraukāt ir par grūtu, jo ceļā jāpavada vismaz 1,5 stunda vienā virzienā. Ik pārdienas aizbraucu uz turieni, lai redzētu, kā viņam iet. Pārējā laikā Alekseju pieskata igauņu kolēģe. Šodien biju aizbraucis pavērot viņa startus. Sacensības risinās grandiozā peldēšanas centrā, kurā ir 2 baseini. Rezultāti  Aleksejam pagaidām nav iepriecinoši, bet ceru,  ka viņš vēl spēs saņemties.”
 
 
Sagatavojusi I. Immure
09.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas