Search form

11.11.2014

Drukāt

Pirmoreiz! Videotilts Rīga – Liepāja

LNS Informācijas nodaļa 11. novembrī organizēja neklātienes tikšanos ēterā – videokonferenci laikraksta Kopsolī (KS) abonēšanas kampaņas ietvaros ar mērķi izzināt reģionu biedru domas un attieksmi pret vienīgo laikrakstu nedzirdīgajiem cilvēkiem.


Sarunā par to piedalījās biedrības aktīvisti un liela daļa citu ieinteresētu lasītāju. Visi kā viens apgalvoja, ka Kopsolī noteikti jāizdod kā nedzirdīgo kultūras vērtība un nepieciešamība viņu ikdienā.

 Bet kā tad ar tiem, kas avīzi nelasa vai to dara, aizņemoties no citiem? Kāpēc ir nepasūtītāji? Un kāpēc, salīdzinot ar „agrākajiem laikiem”, redakcija saņem daudz mazāk informācijas no reģioniem, vienlaikus žēlojoties, ka par biedrībām reģionos maz raksta…

To izzināt neatlaidīgi centās Informācijas nodaļas darbinieki, atzīmējot minētos iemeslus kā  arī liepājnieku izteiktos ierosinājumus tālākajam darbam ne tikai KS, bet arī mājaslapas un TV subtitru veidošanā, lielāku pasākumu organizēšanā utt.

Diskusija stundas garumā abpusīgi raisījās bez īpaša pamudinājuma, ļaudis bija atvērti sarunai, bet noslēgumā vienprātīgi atzina, ka ļoti gaida tikšanos „dzīvajā” saskarsmē, tas ir, aci pret aci – bez mirguļojošā, reizēm izplūstošā un trīcošā ekrāna starpniecības.

Jāteic, ka šobrīd mūsu rīcībā esošās tehnoloģiskās iespējas sarīkot kvalitatīvu videokonferenci plašākā biedru lokā tomēr ir samērā ierobežotas. Šis bija pirmais eksperiments, kuram nākamais sekos ļoti drīz.

Tātad uzmanību kuldīdzniekiem – 14. novembrī pl. 12 jūs visus gaidīsim tiešajā videosaziņā, uzklausīsim jūsu pārdomas un ierosinājumus Kopsolī tālākajam darbam un ieteikumus sadarbībai  2015. gadā.

Visu LNS biedru ievērībai! Pasteidzieties – lai saņemtu avīzi janvārī, tā Latvijas Pastā jāpasūta līdz 20. decembrim.         

 

Teksts: Ilze Kopmane
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas