Search form

25.11.2014

Drukāt

Rēzeknieši: Kavējoties atmiņās par Latvijas latu

22. novembrī rēzeknieši apmeklēja Latvijas bankas multimediālo izstādi „Naudas dizains. PIN KODS”.


Tajā varēja skatīt vairāk nekā 20 gadu garumā mākslinieciski koptās iemaņas 1 lata, citu monētu, kā arī banknošu īpašā mākslinieciskā dizaina veidošanā.  

Naudas kolekcijas tapšanā un noformēšanā izstādei iesaistījušies talantīgi dažādu mākslas nozaru pārstāvji (grāmatu grafiķi, tēlnieki, scenogrāfi, dizaineri, tekstilmākslinieki u.c.)  Rēzekne ir tikai trešā pilsēta, kur šī izstāde ir skatāma.

Rēzeknieši  īpaši pētīja 1 lata piemiņas monētas, daloties pieredzē par savām naudas kolekcijām mājās. Bija dažādas domas un atšķirīgi viedokļi par naudaszīmēm, kas bijušas apgrozībā, – daži tikai tagad  ievēroja, ka latu papīrnaudā iestrādātas speciālas atpazīšanas zīmes neredzīgiem cilvēkiem. Arī eiro tās ir,  taču daudz savādākas (cits lielums, reljefs, kontrastējošas krāsas u.c.).

Diemžēl par cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem atkal nebija padomāts –  izstādes organizatori bija parūpējušies par vizuāliem materiāliem, bet sagatavotajām audio ekspozīcijām ar ierunātu tekstu, ko demonstrēja monitoros, nebija subtitru.

Arī cilvēki ar kustību traucējumiem ekspozīcijas nespētu pilnvērtīgi apskatīt, jo ratiņkrēslos nevarētu ērti tām piekļūt un būtu grūti  tās arī vērot lielā augstuma dēļ, kurā tās izvietotas.

Gribētos, lai tomēr šādu publisku izstāžu rīkotāji ievērotu vides pieejamības aspektu attiecībā uz cilvēkiem ar invaliditāti –  arī mēs esam sabiedrības daļa.

 

Teksts un foto: Inese Geduša


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas