Search form

27.11.2014

Drukāt

Kuldīgā – noteikti prāta spēļu laureāti

15. novembrī Kuldīgas biedrībā risinājās konkurss „ Prāta spēles”, kurā piedalījās 7 komandas, kas tika noteiktas izlozes veidā, lai būtu godīgāka cīņa un līdzvērtīgs spēku samērs. Prāta spēļu jautājumus sastādīja Līga Immure.


Komandu sastāvā:

1. komanda – Gunta Jurševska un Vilma Gregore;
 2. Madara Alksne un Roberts Immurs;
 3. Svetlana Gārne un Guntars Jurševskis;
 4. Austra Pūce un Juris Ozoliņš;
 5. Janīna Birģele un Vita Alksne;
 6.Valters Gārnis un Viktors Pūce;
 7. Zigmārs Alksnis un Anita Cepurīte.

Pavisam konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz 200 jautājumiem – 100 jautājumi pirmajā daļā, tad kafijas pauze un tad 100 jautājumi otrajā daļā. Tēmas – visdažādākās.

 Bija vieglāki un sarežģītāki jautājumi –  par literatūru, vēsturi, politiku, bioloģiju, zooloģiju, ģeogrāfiju u.tml., piemēram, H2O + auzas+ NaCl  – kas tas ir?, kā arī „āķīgie” jautājumi, kur galvenais bija ne tik daudz dalībnieku zināšanas, cik atjautība un uzmanība, lasot jautājumu. Piemēram, ozolam ir 8 zari, uz katra zara aug 3 āboli. Cik kokā ābolu? Nu, kāda, jūsuprāt,  ir atbilde uz šo jautājumu? Vai jautājums: Kamielim mugurkauls ir: a) ar vienu kūkumu b) ar 2 kūkumiem c) ar 3 kūkumiem d) taisns – ko atbildētu jūs?

Jāatzīmē, ka šoreiz mazliet pamainījās kārtība, kādā veidā dalībnieki sniedza atbildes. Viesiem dalībniekiem uz katru jautājumu tika dotas 30 sekundes, pēc konkursa vadītāja norādes visiem vienlaicīgi bija jāpaceļ savs atbilžu variants. Atbildes tika piefiksētas, tad sniegta pareizā atbilde.

Ar 115 punktiem pirmo vietu ieguva 4. komanda Austra Pūce un Juris Ozoliņš.  Pozitīvā un azartiskā gaisotnē otro un trešo vietu dalīja 2. un 5. komanda ar vienādu punktu skaitu (100); ceturto vietu ieguva 6. komanda  (98 p.); piektā bija 3. komanda (91 p.); 6. vietā palika 1. komanda (85), kurai sekoja 7. komanda ar 81 punktu.

Pirmās vietas ieguvēji balvā saņēma dāvanu kartes no grāmatnīcas "Apgāds Zvaigzne ABC".

 

Teksts, foto: Žanete Škapare


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas