Search form

27.11.2014

Drukāt

Kāpēc svinam 11. un 18. novembri

Novembrī Latvijā izskanēja patriotu nedēļa. Arī Kuldīgas biedrībā pasākumi no Lāčplēša dienas līdz Latvijas valsts dzimšanas dienai aizritēja patriotisma zīmē.


Katram Kuldīgas RB valde s loceklim tika dots uzdevums biedriem pastāstīt, kas vēsturiski nozīmīgs šajā laikā pirms 96 gadiem noticis, kāpēc tas jāzina un kāpēc mūsu valstī   svin 11. un 18. novembri.

11. novembrī ar savu prezentāciju uzstājās Līga Immure. Viņa pastāstīja par Lāčplēša dienu: to, ka šo nosaukumu  datums ieguvis par godu latviešu tautas mitoloģiskajam varonim Lāčplēsim un ka šajā dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji, kas skaitliskā mazākumā guva uzvaru pār Bermonta karaspēku; ka tieši pēc gada – 1919. gada 11. novembrī  dibināts arī Latvijas valsts apbalvojums– Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi „Par Latviju”.

 

18. novembrī ar savu prezentāciju uzstājās Žanete Škapare, kura minēja svarīgākās lietas un faktus, kas būtu jāzina ikvienam, piemēram: 1918. gada 18. novembris ir diena, kad sākas Latvijas kā valsts vēsture. Viņa raksturoja valsts simboliku un prezidentus, minēja tādus svarīgus laika periodus kā Latvijas brīvvalsts, tās okupācija,  Baltijas ceļš – 1989. gada 23. augustā, 1990. gada 4. maijs – Latvijas neatkarības atgūšana, 1991. gada janvāra barikāžu laiks,  2004. gada pavasaris, kad Latvija kļuva par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti u. c.

 

Šo prezentāciju papildināja Juris Ozoliņš, kurš pastāstīja savas atmiņas par piedzīvoto barikādēs Kuldīgā, minēja dažādus vēstures faktus par Kārli Ulmani, Brīvības pieminekli utt.

Pēc tam turpinājās sarunas pie svētku galda, bet noslēgumā devās nolikt savas svecītes „Gaismas ceļā”, ko tradicionāli veidoja visi Kuldīgas iedzīvotāji.

 

 

Teksts: Žanete Škapare
Foto: Žanete Škapare, Līga Liepiņa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas