Search form

28.11.2014

Drukāt

Visi filmā runā tikai zīmju valodā

Photo

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros piektdien, 5. un 10.decembrī pl. 21 kino Splendid Palace Mazajā zālē Rīgā, Elizabetes ielā 61 notiks ukraiņu mākslas filmas„Plemya“ / „Cilts“ seanss (latviešu valodā).


Īss saturs

Pusaudzi Sergeju, ierodoties internātskolā, sagaida kaut kas vairāk par ierasto izaicinājumu iedzīvoties jaunos apstākļos. Sergejam nākas izciest daudz pārbaudes rituālu, līdz viņš tiek atzīts par iederīgu skolas vadošā grupējuma, pareizāk – bandas sastāvā un nonāk tās vadoņa aizgādnībā.

Jauniešu ikdienas dzīve ir skarba: tajā ir kautiņi, izvarošanas, ielu laupīšana, atkarības un prostitūcija, kur situācija balansē uz robežas starp biznesu un baudu, kaislību un naidu, starp pusaudžu un pieaugušo dzīvi. Tādiem jēdzieniem kā līdzjūtība, žēlsirdība, kauns, nožēla un kur nu vēl mīlestība, dvēseles pārdzīvojumi – tam visam šajā kinodarbā nav vietas.

Sergejs strauji kāpj pa „karjeras“ kāpnēm, taču tad iemīlas kādā no cilts eskortmeitenēm, un tas izraisa vairākus traģiskus notikumus.

Jāatzīmē, ka filmā neizskan neviens vārds, jo visas sarunas risinās zīmju valodā.Vēl interesants ir vizuālais risinājums: kaut arī filma ir krāsaina,tā skatītājiem tāda neliekas.

Biļetes no 27. novembra pieejamas internetā www.bilesuserviss.lv, kā arī Splendid Palace no 2. decembra.
Biļešu cenas: 4,50 – 6,00 EUR
Atlaides bērniem, studentiem, senioriem – 3,50 EUR

Uzziņai! Mākslas filma „Plemya“/„Cilts“ latviešu valodā, Ukraina, 2014, 132 min.

Režisors: Miroslavs Slabošpitskis (1974), kino izglītību ieguvis Kijevas Valsts Teātra un mākslas institūtā. Veidojis īsfilmas: Diagnoze, Kurlums un Kodolatkritumi.

Viņa debijas pilnmetrāžas spēlfilma „Plemya“ / „Cilts“ 2014. gada Kannu kinofestivāla skatē ieguva Cannes Critics Week Grand Prix.

Tagad šis kinodarbs Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā ir viens no pieteiktiem kandidātiem uz „Eiropas jaunatklājuma” (European Discovery) titulu kā līdz galam ļaunumu atmaskojošs un nežēlīgs vēstījums par to, ko parasti ikdienā apiet un noklusē kā nenovēršamu.
Vairāk informācijas: www.rigaiff.lv
 

Šī filma jau demostrēta vairākās Eiropas valstīs. Daži mūsu nedzirdīgie biedri (kuri dzīvo ārzemēs), kuri jau noskatījās šo filmu, atzina, ka ir vērts aiziet uz to, bet tā filma nav domāta bērniem - tajā ir seksa ainas un vardarbības. Filmas treileri skat. šeit: http://vimeo.com/99616606

Paldies Karīnai Beisonei - Kuzminai par informāciju.

 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas