Search form

20.05.2015

Drukāt

Lasiet tematisko materiālu kopu nr.3: Kā „karot”, lai nenodarītu ļaunumu paši sev un videi

Photo

Pavasara darbi rit pilnā sparā, un daudzos gadījumos cīņā ar kaitēkļiem, nezālēm, slimībām utt. tiek likti lietā visdažādākie augu un topošās ražas aizsardzības līdzekļi (saīsināti – AAL) . Par to maijā iznākušajā tematisko materiālu kopā „Draudzīga vide” nr.3!


CENTRĀLĀ TĒMA – kāpēc vajag lietot šos AAL? Atbilde, protams, visiem skaidra –  lai novērstu minētos kaitīgos faktorus, līdz ar to arī ievērojamus saimnieciskos zaudējumus, rezultātā veicinātu bagātīgu ražu pēc vasaras darbiem dārzā un druvā.

 Nedrīkst aizmirst šajā procesā   pašu galveno – kā „karot”,  lai nenodarītu  ļaunumu paši savai veselībai, strādājot ar dažādām ķimikālijām, ko piedāvā  arvien jaunu ķīmisko preču ražotāji gan mazdārziņu, gan lielāku zemnieku saimniecību vajadzībām.

Tematisko materiālu kopa šoreiz sniedz uzskatāmu pārskatu par pašlaik plašāk pieejamiem AAL, to pareizu sagatavošanu un atbildīgu lietošanu tā, lai tie savukārt nepiesārņotu vidi, cilvēku un dzīvnieku organismu.

Atsevišķs materiāls veltīts bioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem (mikroorganismi –  sēnītes, baktērijas, vīrusi u. c.), ko ieteicams izmantot  ķīmisko pesticīdu vietā.  Šeit kaut vai viens piemērs – ābeļziedu laikā palaist dārzā spožlapsenītes  trihogrammu, kas efektīvi apkaro tinēju apdraudējumu ne tikai ābelēm, bet arī zirņiem, kāpostiem utml.

Vēl viens raksts informē par dabiskiem un organiskiem mēslošanas līdzekļiem, kas bagātina augsnes sastāvu un baro augus, jo, ņemsim vērā, AAL lietošanas rezultātā augsne kļūst arvien nabadzīgāka ar barības vielām. Kā pašlaik labākie mēslojumi plaši tiek lietoti: bioloģiski aktīvais Kūdras eliksīrs- 1, Biohumuss, Vitmīns u. c.

Jūnija tematiskajā  kopā pievērsīsim uzmanību kosmētikai un sadzīves ķīmijai – cik daudz labuma un cik daudz kaitējuma mūsu un vides veselībai tajās slēpjas, kā saprātīgi sabalansēt guvumus un zaudējumus šajā mums ikvienam būtiskajā sfērā. Uz redzēšanos!

Materiālu kopu „Draudzīga vide” nr.3 varat lasīt šeit.

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane

 
MATERIĀLS TAPIS AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA FINANSIĀLU ATBALSTU
 
Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds – 2939 EUR (70 %) un
līdzfinansē Latvijas Nedzirdīgo savienība – 1242.40 EUR (30 %).

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas