Search form

05.10.2015

Drukāt

Ekskursija uz Daugavgrīvas cietoksni

Jaukā svētdienas rītā 13. septembrī Rīgas RB Ziemeļu grupas biedri devās ekskursijā uz Daugavgrīvas cietoksni. Lai varētu visu smalki uzzināt par šo objektu, bija sarunāts gids un ar tulka Ināras palīdzību varējām iepazīties ar cietoksni – godīgi sakot, ar to, kas palicis pāri no cietokšņa.


Zemes vaļņi saglabājušies gandrīz visapkārt pa perimetru, bet cietokšņa vidū no ēkām gandrīz nekas nav palicis, tikai dažām ēkām sienas un baznīcas drupas. Padomju laikos cietoksnī saimniekoja Sarkanā armija un tur  atradās kuģu torpēdu glabāšanas un remonta bāze. Pēc neatkarības atjaunošanas un Sarkanās armijas aiziešanas īpašumu apsaimniekoja privātfirma, kas praktiski neko nedarīja atjaunošanas labā. Tikai pēdējos gados, kad īpašumu pārņēmusi valsts, iesākts kaut ko darīt atjaunošanas lietā.

 

 Ārpus paša cietokšņa un ūdens grāvja  ir diezgan liela teritorija ar vairākām ēkām.  Vienā no tām atjaunota un štābu izveidojusi Latvijas armijas kuģu patruļu eskadra. Nelielā namiņā iekārtots cietokšņa muzejs, pagaidām gan tikai vēl neliela ekspozīcija. Citas pamestās ēkas ir diezgan bēdīgā avārijas stāvoklī, tās pat bīstami apmeklēt. Labāk saglabājušās tiek izmantotas filmēšanai. Bet kopējais iespaids diezgan bēdīgs.

Pēc cietokšņa apskates tie ekskursanti,  kam vēl spēks  bija atlicis, nolēma aiziet līdz bākai Daugavas kreisā mola galā. Tur Daugava ieplūst jūras līcī un mols aizsargā to no viļņiem vētras laikā. Pastaiga deva iespēju skaisto, saulaino atvasaru izbaudīt pilnā apjomā. Domāju,  tas mums izdevās un visiem bija gandarījums par kopā pavadīto laiku šajā vietā.

 

 

 

Varis Strazdiņš, viens no ekskursijas dalībniekiem
Foto: Karmena Verka Ikauniece 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas