Search form

24.11.2015

Drukāt

Centrāltirgus – ļoti ieteicams ekskursiju objekts (foto)

14. novembrī LNS Rīgas RB Latgales grupa gida un tulku pavadībā apmeklēja Rīgas Centrāltirgu. Pieteicās daudz gribētāju. Lielākā daļa ekskursijas dalībnieku dzīvo Rīgā, tomēr par šo tirgu daudz ko nezināja. Visiem bija interesanti uzzināt tā un arī Spīķeru vēsturi, iepazīties ar apkārtni, pagrabtelpām, paviljoniem.


 Pats pārsteidzošākais atklājums – uz gaļas paviljonu vedis sliežu ceļš. Dalībnieki uzzināja, kādi notikumi risinājušies paviljonos padomju laikā.

Varējam apskatīt gaļas paviljona sānu piebūvi, kas virs trešā stāva spēja noturēt kravas vilcienus. Pa dzelzceļu pienākošo preču piegādei paviljonam pieslēdzās dzelzceļa atzarojums, kas gar ēku izveidots dzelzsbetona estakādes veidā ar 125 m garu dubultsliežu ceļu. Tādējādi tā bija stacija tirgū, kur preces bez cita starptransporta pa tiešo tika nogādātas tieši tirgū. Tagad, kad tādas vajadzības vairs nav, palikusi  tikai jumta platforma.

Zem paviljoniem tika izbetonētas pagrabtelpas – 2 ha plaša apakšzemes pilsētiņa ar galvenajām un sānu ejām, kuras savienoja satiksmes eja 337 m garumā.

Dalībniekiem tika piedāvāta arī Latvijas produktu degustācija.

Iesaku arī citām grupām organizēt šādu ekskursiju, bija ļoti interesanti, daudz ko uzzinājām, un jāsaka paldies diviem tulkiem, kuri abi  bija vajadzīgi tik lielā cilvēku skaita dēļ.


 

Vairāk foto šeit.

 

Teksts: Māra Lasmane
Foto: Anita Grahoļska


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas