Search form

26.09.2016

Drukāt

Atvērto durvju diena biedrībās (papildināts)

Atvērto durvju diena 20. septembrī notika visās LNS reģionālajās biedrībās, bet tikai 2 biedrībās ieradās ieinteresēti viesi.


Valmierā

Nedzirdīgo nedēļa Valmierā bija notikumiem bagāta. Valmieras RB galvenā pasākumu zāle ieguva jaunu apgaismojumu, materiālu iegādi finansēja SIA “LNS Nekustamie īpašumi”, bet darbu paveica pašu biedrs Armands Felkers. Valmieras biedrībā ir daudz pensionāru un cilvēku ar redzes traucējumiem, kuriem ir ļoti svarīgs labs un kvalitatīvs apgaismojums.

17. septembrī Valmieras RB sadarbībā ar SK “Tālavas NS” turpināja ikgadējo Nedzirdīgo dienai veltīto tradīciju – “BOCCIA” spēli īpašai ģimenei, kurā ir 1. un 2.gr. invalīdi. Šogad bija 3 komandas, kopumā 9 cilvēki. Savukārt uz pasākumu bija ieradušies 32 cilvēku. Bija vēl daudzas citas aktivitātes – šautriņu mešana, sarunas, pēc spēlēm varēja papļāpāt ar sen nesatiktiem draugiem un paziņām, pabaudīt kafiju, tēju ar cepumiem un kliņģeri.

 

Smiltenē un Alūksnē

Sagaidot Nedzirdīgo dienu, Smiltenes RB organizēja prāta spēles gan Smiltenē (15. septembrī), gan Alūksnē (20. septembrī). Tēma bija par LNS vēsturi. Prāta spēlē Smiltenē piedalījās 15 dalībnieki, bet Alūksnē – 17 censoņi. Bija gan viegli, gan grūti jautājumi, bet dalībnieki tomēr centās un veica uzdevumus.

 

Ventspilī

17. septembrī ventspilnieki, svinot Nedzirdīgo dienu, reizē atzīmēja savas biedrības 64. dzimšanas dienu. Šajā saulainajā dienā  biedrības priekšsēdētāja Raisa Civkunova novēlēja visiem biedriem možu garu, veselību, labu garastāvokli turpmākajās gaitās.

Ar klusuma brīdi tika pieminēts Ernests Lavendelis, kurš  šogad  aizgāja mūžībā.

Pasākuma otrajā daļā klātesošie noskatījās video par šogad notikušajiem pasākumiem.

Tika sveikti aktīvisti un godināti jubilāri. Pēc  tam visi sēdās pie pašu saklātā  galda. Notika  dažādas spēles  un atrakcijas. Beigās pasniedza  torti  un  katram valdes loceklim  bija  jānopūš svecīte  un  jāiedomājas  vēlēšanās.

 

Pļaviņās

Arī Pļaviņu RB Nedzirdīgo dienu savā biedrībā atzīmēja 17. septembrī. Pļaviņiešiem šī diena iesākās ar visa laba novēlējumiem svētkos, ko viņi izteica viens otram. Katrs dalībnieks atnesa groziņu tējas galdam, tika dalīta svētku torte. Pēc tam tika izstaigāts LNS zemes īpašums apkārt LNS piederošajai ēkai. Šajā miniekskursijā biedri aplūkoja katru koku, šķūni, aku u.c. Mājas ilggadīgā iedzīvotāja Pļaviņu RB biedre Manefa Uļjanova iejutās gides lomā un pastāstīja, kā katra no aplūkotajām lietām radusies. Biedri bija tā aizrāvušies, ka pat piemirsa nofotografēties.

 

Kuldīgā

Starptautiskā nedzirdīgo diena Kuldīgā, tāpat kā arī citos reģionos, aizsākās ar atvērto durvju dienu 20. septembrī. Kuldīdzniekus apmeklēja laikraksta „Kurzemnieks” žurnāliste un fotogrāfs un viena dzirdīga apmeklētāja, kura vēlējās vairāk uzzināt par iespējām strādāt biedrībā kā sociālais rehabilitētājs un biedrību vadītājs, interesējās par zīmju valodas tulka profesiju un iespējām apgūt zīmju valodu (raksts no laikraksta „Kurzemnieks”: http://www.kurzemnieks.lv/Lai-viens-otru-sadzirdetu).

Apmeklētājiem bija iespēja apskatīt biedrības ikdienas darbu – kā sociālais rehabilitētājs Guntars Jurševskis palīdz klientiem izmantot tehnisko palīglīdzekli –  digitālās vizuālās saziņas ierīci, vērot, kā vizuālās un mākslas darbnīcā pasniedzēja L.Immure biedrības biedriem māca apgūt dažādus rokdarbus.

 Līga Immure  laikraksta žurnālistei atrādīja dāvanu no Rītausmas Dienas centra dalībniecēm –  brīnišķīgu gleznu, ko savām rokām pagatavojušas Zigrīda Žukauska, Irēna Veismane, Jadviga Kučinska, Spodrīte Beinarte, Jevgēnija Kuļikova,  Helēna Novicka un no visas sirds dāvājušas Kuldīgas biedrības biedriem Nedzirdīgo dienā. Par dāvanu lielu paldies saka visi Kuldīgas biedrības biedri! (foto Ž.Škapare).

 

Informēja: Raisa Civkunova, Anita Ceple, Dace Lāce, Nadežda Jefremova, Ainārs Osmanis
Foto: Sintija Kārkliņa, Igors Kurzenkovs, Marija Pāne, no Smiltenes RB arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas