Search form

27.11.2009

Drukāt

LNSF prezidents Varis Strazdiņš turpina ziņot par Nedzirdīgo Olimpiskajām spēlēm Taibejā (11.09.)

  Protams, visus interesē Māra Grēniņa starts un kā viņš jūtas. Uzreiz jāsaka , esmu patīkami pārsteigts par viņa nopietno un profesionālo attieksmi pret saviem startiem un gatavošanos tiem! Šo...

 

Protams, visus interesē Māra Grēniņa starts un kā viņš jūtas. Uzreiz jāsaka , esmu patīkami pārsteigts par viņa nopietno un profesionālo attieksmi pret saviem startiem un gatavošanos tiem! Šobrīd Māris ir treniņā, kaut gan visiem ir brīvdiena, kuru izmanto, lai apskatītu pilsētu.
Pirmajā disciplīnā - 100 metru skrējiena priekšsacīkstēs līdz finālam rezultāti nebija īpaši augsti, ņemot vērā  karsto un mitro klimatu. Pirmie 5 ātrākie no pusfināla finālskrējienā reāli pretendēja uz uzvaru. Sportistus šķīra dažas rezultāta simtdaļas! Sīvākais konkurents blakus uz 5 celiņā amerikānis redzams bildē pirms starta. Uzreiz pēc starta viņam kaut kas notika ar  kājas augšstilbu un viņš finišēja viens no pēdējiem. Mārim starts izdevās kolosāls – to varat redzēt bildē! Un finišā viņš bija pārliecinoši priekšā konkurentiem 2-3metrus. Mēs varējām līksmot. Tūlīt pēc finiša Māri sauca uz dopinga kontroli. Starp citu, arī Laura tūlīt pēc medaļas saņemšanas tika pārbaudīta.
M. Grēniņš pirm 100 m starta
Deaflympics 2009 100 m skrējiena pjedestāls
 
 Lodes grūšanā Alnis Kuļikovs iekļuva finālā, bet tur konkurenti bija daudz spēcīgāki. Nākošā dienā viņam bija diska mešana. Sakarā ar dalībnieku mazo skaitu atcēla kvalifikācijas sacensības. Finālā pēc pirmajiem trīs metieniem turpināja 8 labākie. Diemžēl Alnis nebija gatavs cīnīties par augstu vietu. 
 
Māris tāllēkšanā iesāka piesardzīgi – pirmie divi lēcieni deva 3 vietu. Pēc tam pieslīpējās un pārējiem neatstāja nekādas cerības. Spēcīgākie konkurenti tāpat kā pagājušā gadā Turcijā bija ķīnieši.  Jānis Smons sacensību kvalifikācijas barjeru nepārvarēja un palika ārpus fināla.
Deaflympics 2009 tāllēkšanas sacensību pjedestāls
Tāllēkšanas medaļnieki tuvplānā
 
Ko vēl bez mūsējo startiem esmu apskatījis?
Basketbolā vīriešiem USA-ISR , amerikāņi izskatījās vareni, pārspēja pārliecinoši. Sievietēm LTU-AUS. Grūti novērtēt jo mūsu kaimiņu komanda bija galvas tiesu pārāka, kas izpaudās arī rezultātā -  uzvarēja ar 100 punktu starpību.
Galda tenisā komandu cīņas. Dominē Āzijas valstis, ar viņām mēģina konkurēt GER un dažu citu valstu labākie sportisti.
 
Kas attiecas uz komunicēšanās problēmām ar apkalpojošo personālu, manuprāt, tās rodas tāpēc,  ka neiesaista nedzirdīgos palīgus. Vienkārša, sadzīviska komunikācija ar šejienes dzirdīgajiem notiek un nav problēmu. Var redzēt, ka ir mācījušies un cenšas būt laipni visās vietās un jebkurā situācijā. Bet problēma rodas uzreiz, kad vajag nokārtot kādu sarežģītu nopietnu lietu. Piemēram, man radās vajadzība pārcelt Alekseju uz citu pilsētas viesnīcu. Bija jāpanāk, lai par šo laiku veic pārrēķinu par viesnīcas izmantošanu un atdod mums atpakaļ naudu. Biju spiests šo lietu kārtot pats internetā. Tas notika tā – kopā ar viesnīcas darbinieku apsēdāmies pie datora un  ar tulkotāja palīdzību to lietu ātri nokārtojām. Bet ko darīt ārpus viesnīcas!? Tur daudziem radās pārpratumi.
 
11.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas