Search form

27.11.2009

Drukāt

Rēzeknes biedrībai – 60 (14.09.)

  12. septembrī Rēzeknē 60 gadu jubileju ar svinīgu pasākumu atzīmēja Rēzeknes biedrība – viena no spēcīgākajām un aktīvākajām LNS biedrībām. Tajā pulcējās ne vien paši rēzeknieši, bet arī vies...
 
12. septembrī Rēzeknē 60 gadu jubileju ar svinīgu pasākumu atzīmēja Rēzeknes biedrība – viena no spēcīgākajām un aktīvākajām LNS biedrībām. Tajā pulcējās ne vien paši rēzeknieši, bet arī viesi no visas Latvijas.
Šajā nozīmīgajā dienā biedrību apsveikt ieradās arī Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs un Domes deputāts Jānis Krišāns. Rēzeknieši saņēma apsveikumus arī no LNS vadības, biedrībām, radniecīgām organizācijām u.c. Latvijas nedzirdīgo vēstures pārzinātājs Ansis Smons klātesošajiem īsumā pastāstīja par to, kā tapa Rēzeknes biedrība.
 
Īsi par vēsturi. Rēzeknes biedrības pirmsākumi meklējami 1949. gada 20. novembrī, kad apvienoja 36 biedrus. Par valdes priekšsēdētāju ievēlēja T. Kazuli (Pivinu). Visilgāk biedrību (agrāk to sauca par nodaļu) vadīja J. Lubgins (1954 – 1980). Viņa darbības laikā jūtami palielinājās biedru skaits (192 biedri). 1964. gadā tika nodibināta teritoriālā pirmorganizācija, kas apvienoja Ludzas, Viļānu, Kārsavas, Varakļānu, Aulejas un Dagdas mazās pirmorganizācijas. Rēzeknieši ar atzīstamu degsmi darbojās sportā un pašdarbībā, jauno tradīciju kopšanā. Pēc tam biedrību vadīja V. Kazule, bet par kultūras darbu atbildēja Ļ. Makuža, M. Lasmane, V. Abramāne, R. Mizere u.c.
Aktīvākie Rēzeknes biedrībā tolaik bija N. Matjušenko, F. Mauriņš, M. Tipāne, A. Kuzņecova, G. Moroza, K. Daņilova, J. Lubgins, A. Kazulis, N. Kuzņecovs, O. Uškāns, I. Ivanovska, A. Melnūdre, Ļ. Makuža u.c.
 
Sešdesmitgade sagaidīta godam. Patlaban Rēzeknes biedrībā ir 105 biedri un darbojas grupa Preiļos. Kopš 2001. gada biedrību vada Sandra Gerenovska. Viņas čaklākie palīgi šobrīd ir Ļ. Makuža, F. Mauriņš, M. Senkāne, V. Gorūza, V. Kazule, R. Mizere, I. Geduša, M. Truntika u.c.
 
Rēzeknieši var pamatoti lepoties ar daudziem sasniegumiem – talantiem pašdarbības mākslā, neizsīkstošām kluba aktivitātēm, pārdomātu organizatorisko darbu. Biedrība gatavojusi un realizējusi projektus pati, piedalījusies lielos LNS projektos ar ES līdzfinansējumu. Pašlaik Rēzeknes biedrība aktīvi iekļāvusies arī nacionālās programmas realizācijā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.
 
Lai Rēzeknes biedrībā rodas un piepildās vēl daudzas spožas idejas līdz nākamās desmitgades jubilejai!
 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Ilze Kopmane
14.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas