Search form

20.02.2017

Drukāt

Galda spēles ienāk arī LNS biedrībās

17. februārī Latvijas Nedzirdīgo savienībā viesojās Latvijas lielākā galda spēļu veikala SIA Brain Games pārstāvis Krišjānis Zviedrāns, lai iepazīstinātu ar jaunākajām un populārākajām galda spēlēm pārstāvjus no LNS biedrību valdēm un Jauniešu centra, kā arī sociālos rehabilitētājus.


Pēdējos gados dzirdīgo sabiedrībā arvien populārākas kļūst dažādas jaunas galda spēles, taču nedzirdīgie par tām nezina un tās nespēlē gan informācijas trūkuma, gan mazāku kontaktu ar „dzirdīgo pasauli” dēļ. Tāpēc LNS aicināja Brain Games pastāstīt par šīm spēlēm un nodemonstrēt vairākas no tām.

Gandrīz trīs stundu garumā klātesošie K. Zviedrāna vadībā ar zīmju valodas tulku izmēģināja vairākas spēles: 6.ņem, Halli Galli, Halli Cups, Voila, Carcassonne, Oppo, Pharzoh Code, Om Nom Nom. Dalībnieki atzina, ka vieglāk spēlēt tās spēles (Halli Galli, Halli Cups), kas vairāk saistītas ar reakciju, nevis ar skaitļiem un matemātiku.

Pozitīvi šo iespēju novērtēja Smiltenes biedrības valdes locekle Lida Šilinska: “Ļoti patika, ka bija iespēja pašiem uz vietas praktiski darboties ar šīm spēlēm. Vienkārši noklausoties lekciju – būtiskais jau nepaliktu atmiņā. Praktiski darbojoties, tomēr vairāk aizķeras prātā, un mums būs iespējams savas iegūtās zināšanas nodot tālāk.

Labi arī tas, ka varējām iepazīt vairākas spēles. Tās attīsta domāšanas spējas un veicina arī ātrākas reakcijas veidošanos. Spēlēt var visi – jauni un vecāki cilvēki. Nav svarīgi, cik gadu ir spēles dalībniekam, bet gan viņa patiesā vēlme piedalīties.

Pastāv cerība, ka šāda tipa spēles varētu iegādāties, arī izmantojot pašvaldības finansējumu. Radās ideja iegādāties arī spēli par Latviju. Piemēram, mūsu biedrībā jau ir galda hokejs, un katru gadu tiek rīkotas sacensības, kas ieguvušas popularitāti.”

Pļaviņu RB priekšsēdētājs Ainārs Osmanis atzīst, ka ir “nepieciešams biedriem piedāvāt kaut ko jaunu un interesantu brīvā laika pavadīšanai. Galda spēļu spēlēšana ir jauna iespēja, ko mēģināšu ieviest Pļaviņās. Uz biedrību biežāk nāk pensionāri, viņiem ierādīšu vieglākās spēles.”

Nodarbības nobeigumā katrai biedrībai tika uzdāvināti divi spēļu komplekti, ko LNS iegādājās no Brain Games par īpaši pievilcīgu cenu.

LNS pateicas Brain Games un personīgi K. Zviedrānam par veltīto laiku nedzirdīgo ievadīšanai galda spēļu pasaulē un dāvāto iespēju izdevīgi iegādāties spēles.

Latvijas uzņēmums Brain Games galda spēles redz kā iemeslu sanākt kopā un pavadīt jēgpilnu laiku. Lai iknedēļas galda spēļu klubs ienāk arī LNS biedrībās!

 

Inese Immure
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas