Search form

21.02.2017

Drukāt

„Kaut kas nebijis!” – uz Rītausmas skatuves Andris Kivičs un mīlestība (foto, video)

17. februārī Rītausmā notika atpūtas pasākums „Viss par un ap mīlestību”, lai kopā atzīmētu gada visromantiskāko dienu – Visu Mīlētāju jeb Valentīna dienu.


Pasākuma īpašais viesis bija viens no Latvijas populārākajiem mūziķiem Andris Kivičs, kas nedzirdīgo vidū vairāk pazīstams kā kanāla RīgaTV 24 raidījuma „Rampas ugunīs” vadītājs. Viņš dāvināja nedzirdīgajiem koncertu: nodziedāja un uz ģitāras nospēlēja vairākas paša sacerētās romantiskās dziesmas, piemēram, „Tu tuvojies sev”, „Pirmoreiz”, „Tieši sirdī”.

Dziesmas tulkoja Liepājas tulks Ainārs Ostvalds. A. Kivičs priecājās, ka viņa dziesmas tulko tieši viņš, jo vēl joprojām spilgtā atmiņā glabā pagājušā gada „Supernova” finālu, kurā Ainārs tulkoja dziesmas.

Lida Šilinska dalās pārdomās par A. Kiviča uzstāšanos: „Priecēja, ka visas dziesmas tika izpildītas ar tulkojumu, jo bez tā man kā nedzirdīgam cilvēkam būtu ļoti neinteresanti. Lieliska bija iespēja redzēt mūziķi darbībā. Televīzijā izskatās pavisam citādāk nekā tiešā vērojumā uz pašmāju skatuves. Tomēr grūti to īsti novērtēt. Domāju: ja būtu kādi 2 – 3 izpildītāji, tad būtu pavisam citādāk – varētu viņus salīdzināt. Kopumā bija labi – kaut kas nebijis!”

 

Apmeklētājus priecēja Rītausmas amatiermākslas kolektīva sagatavotais krāšņais izklaidējošais priekšnesums mīlestības motīvos. Bija gan dejas, gan melodeklamācijas un skeči, ko iestudēja Dana Kalpiņa-Geida, Dzintra Kukša un Aldis Ādamsons.

Turpinājumā iepazīšanās „realitātes šovs” – uz sarkanā dīvāna to vadīja psiholoģe Natālija Beļakova. Viņa parādīja, ka iepazīties nemaz nav tik sarežģīti. Uz skatuves tika aicināti brīvie vīrieši un sievietes. Viņiem pārī bija jāpaveic dažādi uzdevumi. Uzvarētājpāris dāvanā saņēma braucienu uz Palangu.

Savās pārdomās par pasākumu dalījās arī Ivars Kalniņš: “Šajā pasākumā bija jūtamas jaunas vēsmas ar saistošām nebijušām idejām. Tajā ieguldīts daudz darba – nav vārdu, bet acis varētu daudz pateikt. Koncertprogramma šoreiz bija daudzveidīga – ar iedvesmojošiem, seksīgiem un pompoziem numuriem.

Atbilstoši pasākuma tēmai veiksmīgi “iebrauca” “Rītausmas” jauniešu deju trupa ar saviem priekšnesumiem. Bez kompleksiem! Daži “Rītausmas” aktieri arī nospēlēja savā krāšņumā. Savukārt sarunu šovs ar psiholoģi Natāliju Beļakovu ar asprātībām veiksmīgi piesaistīja skatītājus. Mani aizkustināja populārā dziedātāja Andra Kiviča dziesma “Latvijai”. Smeldzīgi! Kopumā pasākums deva brīvības sajūtu ar romantisko piegaršu.”

Tālāk sekoja kopīga deju apgūšana Alda Ādamsona vadībā un iesaistīšanās dažādās spēlēs, ko sagatavoja Krista Kristīne Magone. Pasākuma vadītāji Elfa Zariņa un Ainārs Ostvalds kā vienmēr bija atraktīvi un izklaidēja publiku. Viņi apmeklētājiem atgādināja, ka mīlestība var būt tik dažāda, un ja tiešam neviens nemīl, var taču mīlēt sevi...

Vairāk foto šeit.

Latvijas Nedzirdīgo savienība izsaka pateicību Andrim Kivičam par dāvāto iespēju mīlestības svētkos noklausīties viņa romantiskās dziesmas.

 

Inese Immure
Foto: Juris Grundulis
Video: Edgars Celmiņš
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas