Search form

16.08.2019

Drukāt

Atradums: nedzirdīgā tēlniece Anele Balule (1907-1979)

Photo

Latvijas Nedzirdīgo savienība līdz šim apzinājusi tikai nedzirdīgo tēlnieku Vilhelmu Vili Jāni Treiju, kas no 1934. gada līdz 1937. gadam vadīja Rīgas Nedzirdīgo biedrību, kā arī bija arī aktīvs sabiedriskais darbinieks. Viņš pārsvarā darbojās memoriālajā tēlniecībā.


 Nupat aizrautīgā novadpētniece Edīte Pulere atrada nedzirdīgu tēlnieci un spilgtu personību Aneli Baluli (1907-1979), kas dzīvoja un darbojās lielākoties Sēlijā. Viņas darbi aplūkojami daudzos Latvijas un Lietuvas dievnamos. Anele Balule visai neilgi mācījās Laizānu kurlmēmo skolā Rēzeknes pusē, nedzirdīgo sabiedrībā viņa īsti neiedzīvojās. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc par viņu uzzinām tikai tagad.
 

Edīte Pulere apzinājusi Aneles Balules dzīvesgājumu, savākusi interesantas fotogrāfijas un sagatavojusi plašu rakstu par mākslinieci, kas nodrukāts Jēkabpils laikraksta „Brīvā Daugava” 2019. gada 13. augusta numurā. Milzīgs paldies laikrakstam “Brīvā Daugava”, tā galvenajam redaktoram Jānim Apīnim par iespēju pārpublicēt šo vērtīgo un interesanto Edītes Puleres rakstu!

Edītes Puleres rakstu "Tēlnieci Aneli Baluli pieminot" lasiet šeit.

 

Inese Immure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas