Search form

02.09.2019

Drukāt

LNB simtgadē – arī zīmju valoda

Sestdien, 31. augustā, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) nosvinēja savu simtgadi.


Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izvēlēts krāšņs putns pupuķis. Visu gadu notiek jubilejai veltītas izstādes, konferences, koncerti u.c. pasākumi.

Bibliotēkas simtgades svētku programmā tēmā “Zinātkāro ceļš” tika iekļauta arī Zīmju valodas meistarklase. Interesentu ieguvums bija iespēja iemācīties pamata saziņas frāzes un starptautiski atpazīstamas zīmju valodas zīmes. Tās var izmantot, komunicējot ar vājdzirdīgiem/nedzirdīgiem cilvēkiem. Bet var izmantot arī draugu lokā kā slepeno valodu.

Zīmju valodas meistardarbnīcu vadīja LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja Lilita Janševska, nodaļas darbiniece Agita Intsone un LNS Jauniešu centra vadītāja Lilita Logina.

Stāsta Lilita Logina: “Kad man jautāja, vai gribu piedalīties meistardarbnīcā un mācīt interesentiem zīmju valodu, es uzreiz teicu “jā”. Sākumā baidījos, vai cilvēki interesēsies par zīmju valodu. Un, ja ieinteresēsies, vai ar stundu pietiks, jo organizatori mums meistardarbnīcai deva tikai vienu stundu.

Mums iedeva telpas M stāvā, pašā stūrī, domāju, ka cilvēki tik tālu neatnāks, mūs nemaz neatradīs. Par laimi, kļūdījos. Pirmie sāka nākt bērni. Bet vislielāko interesi izrādīja pieaugušie. Mēs viņiem parādījām vienkāršākās zīmes, daudzi prasīja, lai atkārto, uzdeva jautājumus par zīmju valodu. Vairāki bija izbrīnīti, ka katrai valstij ir sava zīmju valoda.

Interese cilvēkos bija radusies, diemžēl mums vajadzēja pārtraukt, jo stunda bija pagājusi. Man iepatikās šī jaunā pieredze, gribētos piedalīties vēl kādā līdzīgā pasākumā”.

 

Zigmārs Ungurs
Foto: Lilita Logina


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas