Search form

06.09.2019

Drukāt

Lietuviešiem patīk LNS

Pie mums LNS, Rehabilitācijas centrā un Surdocentrā, 6. septembrī pieredzes apmaiņā bija ieradusies grupa no Lietuvas Nedzirdīgo biedrības ar tās prezidentu Ķēstuti Vaišnoru priekšgalā.


Viesi pa LNS birojiem/nodaļām staigāja ilgāk par stundu. Pa LNS viņus izvadāja LNS viceprezidente Inese Immure, un katrā birojā/nodaļā pastāstīja, ar ko šeit nodarbojas, iepazīstināja ar darbiniekiem un lūdza, lai viesi uzdod jautājumus.

Visilgāk viesi aizkavējās Valsts deleģēto sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Edgara Vorslova kabinetā un Surdocentrā. Viņi interesējās par kārtību, kādā valsts deleģē sociālos pakalpojumus LNS, bija pārsteigti par milzīgo dokumentu daudzumu.

Surdocentrā viņi interesējās par surdotehnikas izsniegšanas procesu un sortimentu, it īpaši par planšetēm.

Tālāk pieredzes apmaiņas ekskursiju pa Rehabilitācijas centru vadīja LNS prezidente Sandra Gerenovska. Viesi tika iepazīstināti ar telpām, darbiniekiem, pakalpojumiem. Arī šeit viesi pavadīja ilgu laiku, jo viņiem viss šķita interesants. Piemēram, kad viņi uzzināja, ka RC veido videoziņas katru darba dienu, bija ļoti pārsteigti. Jo viņi videoziņas gatavo tikai tad, kad parādās kāda aktuāla tēma.

Varēja just, ka lietuvieši par visu redzēto ir pārsteigti labā nozīmē. Viņi savā starpā runāja, cik labi, ka šeit visi pakalpojumi ir vienā vietā. Lietuvā tā nav.

No 12. līdz 15. septembrim Lietuvā, Viļņā notiks Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nedzirdīgo organizāciju vadošo amatpersonu sapulce. Cerams, arī mums tiks dota iespēja iepazīties ar lietuviešu darbību sociālo pakalpojumu jomā.

 

Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas