Search form

Drukāt

Kinoteātros sākas filmas “Dvēseļu putenis” īpašie seansi cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem

Photo

 Lai nodrošinātu pēc iespējas plašākam skatītāju lokam iespēju līdzpārdzīvot vērienīgās kara drāmas “Dvēseļu putenis” varoņiem, no 2020. gada janvāra filma Latvijas kinoteātros tiks izrādīta seansos ar subtitriem latviešu valodā, kas pielāgoti cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. 


 Pirmie filmas seansi tiek izrādīti jau janvārī Rīgā, k/t “Kino Citadele”, k/t “Apollo” un Talsos, k/t “Auseklis”.

Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē.

Vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Filmas “Dvēseļu putenis” komandu veido kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics; viņam šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence-Vīksne, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidošanas izmaksu lielāko daļu sedza valsts, savukārt trūkstošo finansējumu nodrošināja filmas ģenerālsponsors – viens no Latvijas zīmoliem veikals-noliktava DEPO, kā arī sponsors – Latvijas Mobilais Telefons. Tāpat filmas atbalstītāju vidū bija arī AS Cēsu alus, UPB, Jūrmalas pilsētas dome, Carnikavas novada dome, Latvijas Avīze, kā arī filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs AAS BALTA. Informatīvo atbalstu sniedza izdevniecība Žurnāls SANTA, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls TVNET, TV24, Clear Channel Latvia un Radio SWH.

Filma “Dvēseļu putenis” skatāma lielākajos kinoteātros no 2019. gada 8. novembra un šajā laikā to noskatījušies vairāk kā 207 tūkstoši skatītāju.

Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

Filma ar speciāli pielāgotiem subtitriem  nosūtīta visiem Latvijas pašvaldību kinoteātriem. Latvijas Nedzirdīgo savienības biedrības tiek aicinātas pašām interesēties savas pilsētas kinoteātrī, kad tiks izrādīta filma ar subtitriem latviešu valodā.

 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas