Search form

01.09.2020

Drukāt

Sekojiet sarunu festivālam LAMPA tiešraidē ar tulkojumu zīmju valodā un subtitriem

Photo

Sarunu festivāls LAMPA šogad notiks no 2. līdz 5. septembrim digitāli un klātienē vairākās LAMPAS studijās Rīgā (Gaismas pils studija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Splendid Palace studija, Swedbank Izglītības studija Balasta dambī), Cēsīs (Vidzemes koncertzālē) un Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS).

Visus LAMPA pasākumus varēs noskatīties tiešraidē vienam pašam vai kopā ar savējiem - mājaslapā https://festivalslampa.lv/lv, kurā vienkopus būs pieejami visi šī gada pasākumi gan to norises brīdī, gan pēc tam arī arhīvā.

Ar tulkojumu zīmju valodā 4. un 5. septembrī būs nodrošinātas 10 diskusijas internetā tiešraidē.

 

Savukārt teksta transkripcija ar Tildes balsi (subtitri) kopumā būs nodrošināta 64 pasākumiem trijās studijās.


Transkripcija (subtitri) būs pieejama caur festivāla mājaslapu, ieejot katra konkrētā pasākuma aprakstā, tur būs saite uz lapu, kurā rādīsies subtitri tiešsaistē. 


Izvēloties kopā skatīšanās vietu, iespējams sanākt kopā, kopā skatīties festivāla tiešraidi un veidot sarunu par šī gada LAMPAS pasākumiem.

Informāciju par katra pasākuma apmeklējuma iespējām atradīsiet festivāla mājaslapā pie katra pasākuma apraksta.

https://festivalslampa.lv/lv/programma/programma?signlanguage=true&applocale=lv&

 

Ar tulkojumu zīmju valodā 4. un 5. septembrī tiešraidē varēs skatīties šādus pasākumus

 

4.septembrī – pārraide no Gaismas pils studijas (Latvijas Nacionālajā bibliotēka):

13:00-14:00

Diskusija "Vai mums būs jāstrādā līdz kapa malai?"

Latvijā ir trešais augstākais nabadzības riskam pakļauto cilvēku īpatsvars Eiropas Savienībā (23,3% 2017. gadā). Kāpēc Latvijā ir tik liels nabadzības risks cilvēkiem, kuri savu darba dzīvi jau ir nodzīvojuši? Vai sabiedrība šo dzīves smagumu varētu organizēt solidāri? Vai šodien strādājošie ir rītdienas nabagi? Vai varbūt darba tirgus glabā kādas negaidītas iespējas, kas ļautu turpināt tā, kā darīts līdz šim?

14:30 – 15:30

Dubultintervija "Ekonomikas veselība — pasaulē, Eiropā, Latvijā"

Pasaules ekonomikā mainās spēku samērs, līdzsvars starp lielvalstīm. Klimata pārmaiņas rada gan trauksmi, gan iespējas uzņēmumiem, valstīm. Eiropa ne tikai noveco, bet sāk jaunu posmu bez Lielbritānijas un cīnās par to, kā saglabāt konkurētspēju strauji mainīgajā pasaulē. Eiropas Centrālā banka piepildījusi finanšu sektoru ar naudu, kam būtu jānonāk tautsaimniecībā. Latviju tas viss ietekmē, bet tikmēr tā pati maina izglītības, veselības, reģionālās pārvaldības sistēmas, lai varētu kļūt par spēcīgu Ziemeļeiropas ekonomiku, nevis palikt vidēju ienākumu slazdā.

17:30-18:30

Izglītojošs konkurss "Zini, ne mini!" (par Darba likumu)

Darba likums ir darba tiesību pamats, tāpēc tas ir jāzina neatkarīgi no tā, vai esi darbinieks vai darba devējs.

Darba līguma līkloči, darba samaksas shēmas, darba un atpūtas laika organizēšana, vai darbiniekam ir tikai tiesības un darba devējam pienākumi? Šādi un citādi jautājumi sagaidīs katru dalībnieku.

20:30-21:30

Sieviešu stendaps "Slikti padomi, kā dzīvot labāk"

Mēs esam režisores, mākslinieces, dzejnieces, rakstnieces, radošās direktores, neradošās asistentes, un vienkārši drosmīgas sievietes, kas kādā dienā nolēma, ka vēlas pastāstīt par savām domām, jūtām un pieredzēm uz skatuves.

 

5.septembrī – pārraidē no Cēsu koncertzāles

11:00-12:00

Paneļdiskusija "Kas mēs esam — sabiedrība, kas iekļauj vai iekļaujas?"

Paneļdiskusijā “Kas mēs esam — sabiedrība kas iekļauj vai iekļaujas?” jaunatnes jomas eksperti pārrunās, kādi ir būtiskākie iemesli, kāpēc cilvēki vai sabiedrības grupas netiek iekļauti vai neiekļaujas? Kādi ir jaunatnes jomas labās prakses piemēri, kas veicina iekļaušanos, kāda no tā jēga un vai ieguvēji ir visi?

12:30-13:30

Saruna "Pārgājiens kā antidepresants"

Ko mēs īsti meklējam, dodoties īsākos vai garākos pārgājienos? Vēlamies papļāpāt ar savējiem vai svešinieku, iedvesmojamies no dabas, pārvaram šķēršļus? Varbūt samazinām ikdienā uzkrāto stresiņu? Vai jūras, mežu un dabas terapija tiešām darbojas kā antidepresants un palīdz? Vai arī viss ir vienkāršāk — mēs dodamies dabā, lai pabūtu ar sevi.

14:00-15:00

""Pirmais randiņš" ar pirms 100 gadiem radītu mākslu. Diskusija par jēgu".

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā. Šodienas steidzīgajā laikmetā, kad pētījumi rāda, ka muzeju izstādēs skatītājs 1 gleznai velta tikai līdz 7 sekundēm sava laika — vai tas nešķiet par maz? Diskusijā meklēs atbildes uz jautājumiem — kādēļ simtgadīgais Latvijas kultūras mantojums man šodien ir svarīgs un ko tas man dod? Vai tas mani ieinteresē un ieintriģē? Vai varu uztvert mākslas darba un mākslinieka personīgo vēstījumu? Vai tas palīdz man manos dzīves jēgas meklējumos? Kā man saskatīt vērtības? Vai dažādas paaudzes var vienoties kopīgā pārdzīvojumā? Kā ieraudzīt, izjust un saprast, ka tas, kas bija aktuāls toreiz, ir aktuāls tagad — pēc 100 gadiem? Vai manas izjūtas rada prieku par izcilībām un lepnumu par piederību savai zemei?

 

17:00-18:00

Stereotipu šovs

Interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā pārbaudīsim pazīstamu politiķu, sabiedrisko aktīvistu un skandalozu personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuālajiem jautājumiem.

Jautājumi un atbildes

Dalībnieki tiek sadalīti komandās, un katrai komandai 30 sekunžu laikā ir jāvienojas par atbildi. Uzzini, kāda ir sievietes vidējā cena seksuālās verdzības melnajā tirgū un kādi ir trīs galvenie vārdi, kuros interneta vidē tiek saukta Alise pēc viņas kārtējā raksta publicēšanas medijos. Vai zini, cik daudzu sieviešu nāves cēlonis 2019. gadā bijusi vardarbība ģimenē?

Mēmais šovs

Katram dalībniekam tiek dots vārds, kas saistīts ar dzimumu līdztiesības problēmjautājumiem — piemēram, mājsaimniece, galdnieks. Dalībniekiem tiek dots uzdevums parādīt šos vārdus, neizmantojot stereotipiskus žestus. Ja, pēc vadītāju domām, tiek izmantoti stereotipiski žesti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 5 punktus. Ja, pēc vadītāju domām, stereotipiski žesti netiek izmantoti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 10 punktus.

 

18:30-19:30

Diskusija "Kā veicināt, nevis iznīcināt bērna motivāciju sportot?"

Bērnu virzīšana sportiskā dzīvesveidā ir daļa no panākumu formulas, bet kas notiek, ja process kļūst destruktīvs?

Bieži izšķiroša loma talanta realizēšanā ir pareizajām personām no malas un pārsvarā lielākā ietekme ir bērna tiešajiem apgādātājiem. Kur ir robeža starp kaitējošu iejaukšanos un veselīgu stimulu? Kā izvairīties no priekšteču kļūdām un veicināt to, lai nākamās paaudzes ar lielāku varbūtību nonāktu savā īstajā sfērā?

 

21:15-22:30

Politiķu CEPIENS

Pasaule mainās, Cepiens paliek! Kā katru gadu, LAMPAS drosmīgākais pasākums jau sesto reizi festivāla noslēgumā!

Formula paliek nemainīga — uz skatuves kāps četri spilgti politiķi un četri asprātīgi "cepienieši" — Rūdolfs Kugrēns, Anete Konste, Edgars Bāliņš un aktieris Jānis Kronis, kurš šogad pievienosies “cepieniešu” komandai. Uguni un garšvielas Cepienam piešaus tā vadītājs Jānis Skutelis. 

Mācēt pasmieties par sevi un ļaut to darīt citiem prasa pamatīgu uzdrīkstēšanos, bet ar humoru trāpīt īstajās vietās — asu prātu un lielu dūšu. Mēs apsolām — būs karsti! 

 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas