Search form

12.11.2020

Drukāt

18.novembra svinības Latvijas Televīzijā ar surdotulkojumu un subtitriem

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā – 18.novembrī LTV ar surdotulkojumu pārraidīs vairākus svētku pasākumus un raidījumus.


Svētku dienas rīts plkst. 7 : 00 iesāksies ar “Rīta panorāmas” speciālizlaidumu, ko varēs skatīties ar surdotulkojumu tiešraides režīmā LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv.


Plkst. 9 : 00 Doma baznīcā sāksies valsts svētkiem veltīts ekumenisks dievkalpojums. To ar surdotulkojumu pārraidīs LTV 1. Dievkalpojumā piedalīsies visu  Latvijas lielāko  reliģisko konfesiju  bīskapi un pārstāvji. Svētrunu teiks Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.


Plkst. 11 : 30 – “Svētku studija” ar surdotulkojumu LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv.


Plkst. 12 : 00 – Saeimas svinīgā sēde ar surdotulkojumu LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv. Tajā svētku uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Plkst. 13 : 35 – “Svētku studija” ar surdotulkojumu LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv.

Ap plkst. 19 : 40 LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv varēs noskatīties Valsts prezidenta Egila Levita runu Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienā (ar subtitriem).


Plkst. 20 : 25 svētku programmā iekļauts raidījuma “1 : 1. Aktuālais jautājums” speciālizlaidums ar Kasparu Putniņu – Latvijas Radio kora diriģentu, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, kuram šis gads iezīmē gan Latvijas Radio kora 80.gadskārtu, gan kļūšanu par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu. Raidījums būs skatāms ar surdotulkojumu LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv.

LTV 1 ēterā iekļautas vairākas filmas ar subtitriem.

Plkst. 10 : 00 – latviešu komēdijas “Īsa pamācība mīlēšanā” atjaunotā versija.


Plkst. 14 : 35 – LTV dokumentālā filma “Valsts himnai – 100”.


Sākumā tā bija vienkārša kora dziesma. Tautas lūgšana un cerību stars. Cenzoru nīsta un dedzināta. Tā palīdzēja pārdzīvot karus, okupāciju un atkal atdzimt. Dziesma, kam bija lemts pacelties augstāk par citām un tapt par nācijas simbolu.  “Dievs, svētī Latviju!” Latvijas himnai šogad aprit simtgade. Kā radās tautas lūgšana un kāds bija tās mūzikas un vārdu autors Baumaņu Kārlis? Kā mūsu dienās skan flīģelis, pie kura tika  komponēta šī dziesma? Izņēmuma kārtā dienasgaismā izcelts trauslais himnas rokraksta oriģināls, kuru reiz klāja putekļu kārta un kuru no iznīcības esot paglābis kāds limbažnieks. Intervijas ar muzikologiem un vēstures pētniekiem.

Plkst. 15 : 05 – dokumentālā filma “Apskrien Latviju”.


Filma stāsta par jauna arhitekta Dina Vecāna 1740 km skrējienu apkārt Latvijai 21 dienā, katru dienu noskrienot divus maratonus. Filma ir par skrējienu, kurš sākotnēji bija Dina Vecāna personīgais fiziskais izaicinājums un dāvana Latvijai simtgadē, bet izauga par pasaules mērogā unikālu ultramaratonu un personīgo izturības pārbaudi, apskrienot Latvijas robežu caur 43 novadiem. Unikāls un iedvesmojošs pašmāju stāsts, kurš pierāda, ka nav nekā neiespējama, ja vien ir apņemšanās, mērķis un plaša sirds!

Plkst. 22 : 00 – romantiska komēdija “Homo Novus”.


 

Raidījumi pēc to pārraidīšanas tiešraidē tiek uzglabāti LTV arhīvā.

Visas nedzirdīgajiem pieejamās pārraides atrodamas šeit: https://ej.uz/nedzirdigajiem.

 

Sarmīte Plūme

Latvijas Televīzijas redaktore

11.11.2020.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas