Deputāti aicināja NEPLP jau drīzumā izveidot sabiedriski konsultatīvo padomi, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu projektu 2011.gadam, kas risinātu arī sabiedriskās televīzijas satura pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Latvijas Nedzirdīgo savienība vērsās komisijā, norādot, ka patlaban ar subtitriem un surdotulkojumiem tiek pārraidīti tikai 1,6% Latvijas televīzijas (LTV) raidījumu un pēdējo desmit gadu laikā televīzijas pieejamība dzirdes invalīdiem nav uzlabojusies.

Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents Arnolds Pavlins norādīja, ka tā tiek ierobežotas viņu cilvēktiesības, kā arī tiek kavēta šo integrācija sabiedrībā, uzsvēra. "Mēs neprasām privilēģijas, mēs prasām nodrošināt pamattiesības," pauda Pavlins.

Savukārt LTV ģenerāldirektors Edgars Kots komisijas sēdē atzina, ka patlaban tiek meklēti risinājumi, lai nodrošinātu televīzijas programmu subtitrēšanu un ziņu surdotulkojumu, taču šogad sabiedriskajai televīzijai pieejamais finansējums ir nepietiekams. LTV1 kanāla direktore Baiba Šmite informēja, ka tiek subtitrētas valsts amatpersonu svinīgās uzrunas, kā arī atsevišķi raidījumi, savukārt surdotulkojums tiek nodrošināts ziņu pārraidēm.

Arī NEPLP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins atzina, ka stāvoklis nav normāls, un vienojās kopīgi ar Latvijas Nedzirdīgo savienību izstrādāt prioritāro raidījumu sarakstu, kuriem varētu nodrošināt subtitrēšanu vai surdotulkojumu.

"Mēs vēlamies redzēt situācijas risinājumu. Nav pieļaujams, ka nedzirdīgiem cilvēkiem netiek nodrošinātas tiesības uz informācijas pieejamību," norādīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (JL), uzdodot atbildīgajām amatpersonām mēneša laikā nākt klajā ar priekšlikumiem problēmas risināšanai.

Pārpublicēts no www.delfi.lv