Search form

31.01.2011

Drukāt

Mūsējie Jelgavā asina prātu, bet Rīgā demonstrē paštaisītas cepures

Photo

LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros Rīgas biedrība 29. janvārī noorganizēja divus saistošus pasākumus: Jelgavā – nedzirdīgo prasmju konkursu „Asini prātu” un Rīgā – tematisko pasākumu „Konkurss: cepuru demonstrējums”, uz kuriem sanāca daudz interesentu.


Jelgavniekiem nedzirdīgo prasmju konkurss ''Asini prātu'' notika jaunajā vietā – Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpā – zālē. Šajā konkursā aizrautīgi piedalījās ne vien vietējie, bet arī tukumnieki un rīdzinieki, tāpēc zāle šim pasākumam izrādījās pat par mazu.
Uzdevumi bija  dažādi: āķīgi un saistoši jautājumi par Latviju, kā arī tādi, kuros nepieciešami matemātiski risinājumi. Konkursa gaitā pavērās aizrautīgs skats, kā konkursanti centās un cīnījās, lai uzvarētu. Dalībnieki sagrupējās sešās komandās: viena no Rīgas, divas no Tukuma, bet no vietējiem – pat trīs komandas. Kas par brīnumu – pirmās trīs vietas izcīnīja tieši pašmāju komandas no Jelgavas.
Tādi konkursi patiesi ir vērtīgi! Tie uz laiciņu liek aizmirst par ikdienas problēmām, ar kurām šībrīža apstākļos sastopas ikviens. Tie arī rosina loģiskās domāšanas attīstību. Aktīvie un čaklie dalībnieki rullē!


Turpretī rīdziniekiem
šajā dienā KC ''Rītausma'' risinājās tematisks pasākums – cepuru konkurss. Uz to dalībniekiem bija jāierodas pašdarinātās cepurēs, parādot savu radošo talantu. Klātesošajiem bija arī dota iespēja parādīt netradicionālas, oriģinālas galvas rotas.
Pasākuma organizatore Māra Lasmane iepazīstināja dalībniekus ar cepures rašanās un attīstības vēsturi. Sekoja cepuru parāde. Kāds ieradās karavīra tēlam raksturīgā cepurē, cits – kā pirtnieks, vēl kāds ar papīrā veidotu ziedu rotu, paša tamborētām rozēm pie cepures utt. Gluži kā īstā modes skatē viņi publikas priekšā demonstrēja savas cepures.
Katru cepuri pētīja un vērtēja daudz vērīgu acu pāru, lai noteiktu trīs savdabīgākās un interesantākās galvas rotas. To īpašnieki tika apbalvoti: pirmo vietu ieguva Jeļena Suslova, otro – Inta Zirnīte, trešo – Vida Meija. Bet visiem „māksliniekiem” izteikta pateicība par čaklumu un radošumu!


Abu pasākumu organizatore Māra Lasmane par šiem abiem pasākumiem ir patiesi gandarīta: „Pasākumos veidojas foršs kolektīvs, netrūkst daudz aktīvu cilvēku, arī tādi, kas iesaista arvien jaunus biedrus. Liekas, arvien vairāk cilvēku grib būt kopā ar savējiem, lai iegūtu jaunu daudzpusīgu informāciju. Mani priecē, ka cilvēki uz pasākumiem nāk ar patiku, neskatoties uz to, kas notiek valstī, sabiedrībā. Apmeklētāji bieži apjautājas, kad būs nākamais pasākums. Varu mierīgi organizēt dažādus pasākumus jelgavniekiem, zinot, ka viņi atnāks. Turklāt daudz, par spīti lielajai gripas izplatībai Jelgavā.”Vairāk foto - galerijā.

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas