Search form

15.03.2011

Drukāt

Grupai „Tilts” ievēl jaunu vadītāju

Photo

12. martā notika Rīgas biedrības grupas „Tilts” sapulce. Šajā grupā apvienojušies galvenokārt tādi cilvēki, kuriem ir dzirdes defekti, taču ikdienā viņi uzturas dzirdīgo vidē un zīmju valodu nelieto. Vairāki to nesaprot vispār vai ļoti vāji. Arī LNS organizētajos pasākumos viņi ierodas reti. Šobrīd grupā reģistrēti 29 cilvēki. Ieradās tikai neliela daļa.


Līdzšinējais grupas vadītājs Zigmārs Ungurs paziņoja, ka vairs nevēlas uzņemties vadītāja pienākumus, jo problēmas radot grupas biedru savstarpējās sazināšanās grūtības.

Viesturs Hihalovskis pastāstīja, ka ir represētais un darbojas Daugavas vanagu un vairākās citās organizācijās dzirdīgo vidē.

Māra Ruva arī ir mācījusies parastajā skolā, labi runā, viņai ir dzirdīga ģimene un darbs Nacionālajā bibliotēkā. Tie, kas agrāk lasīja „Kopsolī”, droši vien atceras viņas daudzos rakstiņus par interesantākajām Latvijas vietām. Žēl, ka tagad viņa vairs tos neraksta.

Jānis Zandovskis kādreiz strādāja LNS valdē, zīmju valodu zina,  tagad ir pensionārs. Viņam ir juridiskā izglītība.
 
Pati pastāstīju grupas biedriem par to, ko dod iespējas sazināties internetā, jo to  izmantoju ļoti aktīvi. Tā varētu būt mūsu iespēja sazināties savā starpā, organizējot grupas tālāko darbu. Datori tagad ir daudziem, un, ja pacenšas, šobrīd nav lielu problēmu visai lēti dabūt  lietotu. Parādījušies daudzi sociālie tīkli – Draugiem, Facebook, Skype, Twitter un citi. Tur iespējams veidot interešu grupas, kontaktēties ar domubiedriem, apmainīties viedokļiem un daudz ko citu.

Rosināju apspriest arī jaunumus surdotehnikā, tās iegādāšanās iespējas, pielietošanu un kvalitāti.

Pēc tam notika vēlēšanas. Kad neviens cits negribēja uzņemties grupas vadīšanu, beigās piekritu es.

Ar Z. Unguru būsim arī delegāti no šīs grupas Rīgas biedrības konferencē 21. maijā.
 
Teksts: Baiba Bicēna
Foto: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas