Search form

25.03.2011

Drukāt

Starptautiskais nedzirdīgo lesbiešu festivāls Eiropā 2011. gada 22. – 26. jūnijā, Dublinā (Īrija)

Photo

Festivāla mērķis ir iedrošināt un ļaut apzināties savu statusu un viņu cilvēktiesības nedzirdīgajām lesbietēm un biseksuāli orientētām sievietēm; nostiprināt un veidot sociālo tīklu, sniegt emocionālu atbalstu, kā arī vairot sapratni par diskriminācijas problēmām, ar kurām viņām nākas saskarties diendienā.


Šis ir vienīgais šāda veida festivāls, kurā sanāk kopā nedzirdīgās sievietes, apzinoties savu identitāti, popularizējot zīmju valodu un veicinot cieņu pret seksuālo orientāciju atšķirībām.
 
Ideja par Nedzirdīgo lesbiešu festivālu radās Nedzirdīgo sieviešu apvienības konferencē Ročesterā ( ASV, 1997) bija pārstāvētas dažādas interešu grupas, arī  lesbietes.
 
1998. gadā Marlīna Smita no Sietlas (ASV) vadīja pirmo šāda veida festivālu. Tas guva lielu atsaucību sieviešu vidū, un pēc tam tika organizēti festivāli: Masačūsetsā, Vašingtonā,  Sanfrancisko- Kalifornijā, Longailendā, Ņujorkā. Nākamie notiks 2011. gadā- Dublinā, I
Īrijā, bet 2012. gadā –  Čikāgā.
 
Kas notiek šī festivāla laikā? Tiek organizētas dažnedažādas aktivitātes, veidojot līdzsvaru starp darbu un atpūtu. Radošo darbnīcu laikā mēs atpazīstam un apzināmies savu identitāti. Teik veidotas aktivitātes par konkrētām tēmām, piemēram, veselība, novecošana, garīgums, vardarbība, likumdošanā un finansu darījumi. Tēmas nav limitētas, organizatori vienmēr  atvērti jaunām idejām, un bieži vien uzņēmējvalstis papildina festivālu ar arvien jaunām un jaunām aktivitātēm.
 
Lai veidotu jaukus un jautrus atpūtas brīžus, festivāls papildināts arī ar dejām, peldēšanu, mākslas darbnīcām utt.
 
Kontakti: [email protected]
 
Mājaslapa: http://www.deaflesbianfestival.org/index.html un http://www.irishdlf.ie/
 
 
No interneta materiāliem tulkojusi: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas