Search form

20.05.2011

Drukāt

Mišels Hobss: Šeit jums uzskatāms pierādījums, ka jebkas iespējams, ja esi pareizi noskaņojies

Photo

Viņš nedzird savu slīdošo slidu skaņu un nedzird arī trenera saucienus. Tā vietā ātrslidotājs dzird savu sirdi un ieklausās tajā. Tā saka – tu esi īstajā laikā un vietā.


Šobrīd Hobss cenšas atgūt nokavēto un piepildīt savu bērnības sapni, kuru atstāja novārtā 10 gadu vecumā - kļūt Olimpisko slidotāju.

Šobrīd viņa mērķis ir 2014. gada Olimpiskās spēles Krievijā. Šobrīd Mišels uzstājas nedzirdīgo skolās ar publiskām runām, stāstot bērniem par saviem sapņiem un dzīvi. Viņš vēlas pierādīt cilvēkiem, ka nevajag atteikties no saviem mērķiem un sapņiem, pat tad, ja tam ir šķēršļi, piemēram,  neraugoties uz faktu, ka nedzird.
 
Jau agrā bērnība Hobss gribēja kļūt par slidotāju, taču tēvs viņam to neļāva. Teksasas nedzirdīgo skolā, kas atrodas Ostinā, viņš iestājās skolas peldēšanas komandā. Peldēt turpināja arī laikā, kad mācījās Galaudetas universitātē, labi zinādams, ka tā nav viņa kaislība. Pēc 10 gadu pārtraukuma Mišels atsāka slidošanu. Parasti treniņi notiek astoņas stundas dienā. Slidošana pa ledu ir daudz sarežģītāka kā ielu – inlain (inline) slidošana. Pats treniņu process ir gana interesants. Dažkārt treneris ņem līdzi portatīvo datoru, lai ar tā palīdzību varētu sazināties, citkārt Mišels ņem līdzi tulku.
 
Džo Balents, ātrslidošanas treneris: „Mišelam ir izteikta darba ētika. Viņš ir viens no enerģiskākajiem cilvēkiem, ko pazīstu. Viņa entuziasms ir lipīgs. Viņš nebaidās pienākt klāt, lai aprunātos. Pārsvarā treniņus uzsāk jau bērnībā, apmēram 12 gadu vecumā vai pat ātrāk. Tomēr viņam  jāpatrenējas, mēģinot atrast līdzsvaru, harmoniju sevī, bet, kopš es viņu pazīstu, viņš ir ievērojami attīstījies un audzis.”
  
Mišels Hobss priecājas, ka nedzird, tā esot vieglāk aizmigt, kā arī labprāt izbauda sarunas zīmju valodā. Kā īpaši skaistu iezīmē melodeklamāciju un atzīst to par mākslu. 
 
„Nākotne pieder tiem, kuri tici savu sapņu burvībai,” savā Facebook profilā raksta Mišels.
 

 

Hobss ir nedzirdīgs ātrslidotājs. Šodien viņš uzstājās ar publisko runu skolā, kurā agrāk pats mācījies. Taču skolā viņš nav lai tikai runātu par slidošanu...

 
No trīs līdz apmēram vienpadsmit gadu vecumam ģimenē bija sliktas attiecības, īpaši sliktas attiecības ar tēvu, kā ietekmē sāku lietot narkotikas, bieži iekūlos kautiņos, vairākkārt nonācu policijā, zagu, pat esmu bijis cietumā un bēdzis no policijas. Kad man bija 20 gadu, es mainīju savu dzīvi un sāku koncentrēties uz ātrslidošanu. Esot šeit, vēlos jūs visus iedvesmot darīt to pašu. Jūs varat gūt panākumus savu mērķu sasniegšanā!
 
Stāsta skolotāja: Es biju pārsteigta un šokēta par to, ko viņš ir sasniedzis. Iestājies koledžā un ieguvis augstāko izglītību. Kļuvis par ātrslidotāju, kurš cer uz Olimpiskajām spēlēm un patiešām tiecas uz saviem mērķiem. Es gribu, lai arī maniem skolēniem būtu šāda mērķtiecība.
 
Hobss ir dzīvs pierādījums, ka jebkas iespējams, ja esi pareizi noskaņojies.
 
 
Pēc interneta materiāliem sagatavojusi: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas