Search form

30.06.2011

Drukāt

Kompleksās sociālās rehabilitācijas programmā Jūrmalā realizētas apmācības jau 20 grupās

Photo

Kopš 2009. gada oktobra līdz šim LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros sociālās rehabilitācijas programmā dzirdes invalīdiem Jūrmalā apmācības veiktas jau 20 grupās, bet līdz noslēgumam 2012. gada 30. septembrī palikušas vēl 15 grupas.


Projekta klienti 30 dienās piedalās dažādās nodarbībās: komunikācijas tehnikā, psiholoģijā, datorapmācībā, informatīvās nodarbībās, zīmju valodas pilnveidošanā, ķermeņa valodas izzināšanā, rehabilitācijas vai fiziskās aktivitātēs, relaksācijas procedūrās. Viņi tajās attīsta un pilnveido savas sociālās un darba prasmes, saņem noderīgu informāciju, kā arī atbrīvojas no sasprindzinājuma ikdienas dzīvē un darbā. Vērtīgas ir arī izziņas ekskursijas.

Lūk, dažu 20. grupas dalībnieku pārdomas par guvumu šajā aktivitātē:
Tamāra Saveika (Rīga): „Man no visām nodarbībām vislabāk patika psiholoģija, jo no tās guvu daudz noderīgu padomu, ko pielietot dzīvē. Interesanti bija zīmju valodas nodarbībās mācīties jaunas zīmes. Bet ne visai patika datorapmācība – domāju, pasniedzējs nav gatavs strādāt ar nedzirdīgajiem. Fantastiskas bija izziņas ekskursijas uz Saulkrastiem, Minhauzena muzeju, Anatomijas muzeju. Grupā iejutos labi, tā vienmēr pozitīvi noskaņota, valda jautrība un radošums. Bija neaizmirstama sirsnīgā atvadu ballīte.”

Andris Šilinskis
(Smiltene): „Ķermeņa valodā varēju iepazīt gan sevi, gan citus, psiholoģijas nodarbībās padomi ir vērtīgi. Liekas, tās varētu pat izmainīt manu dzīvi, atklāju daudz ko jaunu, ko agrāk par sevi pat neiedomājos. Relaksācijas un fizikālās terapijas nodarbībās nostiprināju labu veselību. Grupā dzīvojām saticīgi. Tagad atsākšu kurpnieka darbu Smiltenē, tas man laikam lemts ir uz mūžu.”

Elita Kronberga
(Tukums): „Man ir liels prieks, ka šāda aktivitātes programma pašlaik tiek īstenota. Vislabākās bija psiholoģijas nodarbības, jo tajās uzzināju daudz aizraujošu stāstu par to, ko varu veikt savā dzīvē. Ceru, to izmantošu. Zīmju valoda arī laba, jo mācījos lietot pareizas zīmes. Lasīšana no lūpām arī man patika, jo šajās nodarbībās reizēm mums deva uzdevumus prāta asināšanai. Bet visādas procedūras noderēja veselības uzlabošanai. Turklāt šeit ieguvu jaunus draugus. Ceru, ka arī turpmāk būs līdzīgas programmas.”

Jāpiezīmē, ka 20. grupā cits citu prata ar kaut ko priecēt, saglabājot optimisma vilni. Grupa pilnvērtīgi izmantoja visus piedāvātos rehabilitācijas pakalpojumus, savstarpējās attiecības tajā bija ļoti draudzīgas un izpalīdzīgas. Visi ar izdomu un pozitīvi noskaņoti iesaistījās brīvā laika aktivitātēs. Speciālisti bija gandarīti strādāt ar šiem klientiem.

Ja arī jūs, projekta klienti, vēlaties apgūt šo programmu un labvēlīgā gaisotnē pavadīt laiku Jūrmalā, tad, lūdzu, piesakieties pie šīs aktivitātes vadītāja Ivara Kalniņa vai arī pie LNS reģionālās biedrības vadītājiem.

Gaidām jūs!Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Kaspars Unte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas