Search form

06.10.2011

Drukāt

Pasaules Nedzirdīgo dienas atzīmēšana turpinās: šoreiz Raiņa vakarskolā

Jau devīto gadu Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolā notika tradicionālais Pasaules nedzirdīgo dienas sarīkojums (29.09). Saturā un mākslinieciskā izteiksmē vienmēr dažādie pasākumi allaž vērsti uz dzirdīgo un nedzirdīgo jauniešu savstarpējo sadarbību. Tā tas bija arī šoreiz.


Dienas vidū visi varēja piedalīties atklātajās radošajās darbnīcās, kuras vadīja kustību teātra profesionāle Marika Antonova. Pēc tam dalībnieki uzklausīja lektores Ineses Immures lekciju par dzirdīgo un nedzirdīgo kultūras atšķirībām, kā arī iesaistījās diskusijās. Bet noslēgumā – koncerta daļā bija viesu priekšnesumi, kopīga radoša nodarbība un uzvedums ar mūsdienīgu tautas deju un dziesmu izpildījumu. Tajā bija iesaistīti dzirdīgie un nedzirdīgie jaunieši. Šis latviskais, gaišais visa pasākuma nobeigums patiesi aizrāva skatītājus.

Šīs aktivitātes notika projekta „Sociālās atstumtības riska mazināšana jauniešiem ar dzirdes traucējumiem, sekmējot viņu integrāciju izglītībā un iekļaušanos sabiedrībā, stiprinot nedzirdīgo un dzirdīgo jauniešu savstarpējo sapratni un sadarbību” ietvaros, kuru finansējis Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments.

Par to plašāk laikraksta „Kopsolī” 10.numurā.
 

 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto no Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolas arhīva

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas