Search form

18.10.2011

Drukāt

Nebijis rekords – Rīgas biedrības pārgājienā piedalījās gandrīz divi simti dalībnieku!

Rudens ir īstais laiks pārgājieniem, kad var izbaudīt bezgalīgo krāsainās dabas skaistumu. Atrauties no mājas vai darba krēsla un doties pārgājienā brīvā dabā, lai netraucēti izbaudītu rudens krāšņumu, ir interesanti un saistoši. Lapu paklājs čab zem kājām, gājputni sasaucas, dodoties tālajā ceļā...


Rīgas biedrība piedāvāja šo izdevību saviem biedriem sestdien,15. oktobrī, noorganizējot vērienīgu pārgājienu pa Vidzemi. Tajā piedalījās 165 dalībnieki. Viņi tika sadalīti divās grupās: viena brauca ar autobusu (50), bet pārējie – ar automašīnām, ieskaitot 22 bērnus. Līdzi bija pat 4 suņi! Šādā pasākumā tas droši vien ir rekordskaits.

Pirmais gājiens notika uz dendroloģisko parku Ogrē, kurā dalībnieki varēja aplūkot 421 sugas koku, košumkrūmus un 7000 dažādus stādījumus.


Pēc tam „Trušu karalistē” Lēdmanē
viņi iepazinās ar dažādām trušu šķirnēm. Šī „valstība” pusgada laikā projekta „Daudzpakāpju resocializācijas pasākumi bijušiem ieslodzītiem” ietvaros, iesaistot darbā Lēdmanes rehabilitācijas centra vīrus – bijušos cietumniekus, bezpajumtniekus, alkoholiķus, narkomānus, izveidota par pasakainu rezervātu. Šobrīd tur vērojami 99 truši, četri āzīši, 4 zosis. Dzīvnieku pasaules saimnieks nedzirdīgos ceļotājus laipni uzņēma. Turpat bērni uzjautrinājās, izmantojot lielas šūpoles. Noslēgumā pie Daugavas risinājās pikniks, dalībnieki nodevās dažādām rotaļām un spēlēm līdz pat tumsai...


Daudziem no dalībniekiem šis bija pirmais pārgājiens mūžā, piemēram, ogrēnietim Dainim Rusulim, kurš atzina, ka viņš izjūt lielu prieku būt kopā ar savējiem. Pārgājiens beidzās ar labām atsauksmēm un gandarījumu, jo visi šajā dienā bija guvuši daudz pozitīvu emociju.

Pasākuma organizatore Māra Lasmane ir ārkārtīgi priecīga par lielo pulku un stāsta: „Sākumā biju šokā par milzīgo grupu, domāju, ka viena pati netikšu galā, bet paldies Dievam cilvēki man palīdzēja. Viss bija vienkārši super! Man liekas, daudzi piekrita piedalīties, jo zināja, ka vienmēr kaut ko tādu jautru un reizē noderīgu organizēju. Pēc pārgājiena nejutu nogurumu, jo guvums bija lielāks – daudz svaiga gaisa visu dienu. Paldies valdes loceklei Jadvigai Bočkānei – viņa rūpējās par dalībniekiem, kas brauca ar autobusu. Un, protams, arī visiem pārējiem, kas man palīdzēja, lai šis pasākums izdotos.”


Vairāk foto - galerijā.

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane un Laura Gaile

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas