Search form

28.11.2012

Drukāt

Jelgavnieki apmeklē Medicīnas muzeju un TV torni (foto)

24. novembrī Jelgavas grupas biedri kopā ar dažiem tukumniekiem apmeklēja P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju Rīgā ar tur esošo izstādi „Trakokrekla stāsts” un TV torni Zaķusalā.


Šo ekskursiju  noorganizēja Jelgavas grupas priekšsēdētājs Māris Veidemanis. Daudzi no viņiem pirmoreiz apmeklēja Medicīnas muzeju un TV torni, tāpēc visu vēroja ar lielu interesi, izzinot daudzas jaunas lietas. Nedaudz par to arī citiem zināšanai!

Daži fakti
11.oktobrī Medicīnas muzejā atklāja izstādi „Trakokrekla stāsts. Psihiatrija līdz psihofarmakoloģijai”.  Izstāde sniedz ieskatu psihiatrijas attīstībā, sākot no 19. gs. vidus līdz 20. gs. 50-tajiem gadiem, kad garīgo slimību ārstēšanā sāk izmantot hlorpromazīnu, tādējādi iesākot jaunu ēru to  ārstēšanā.
 
Izstādē var apskatīt slimnīcas „Ģintermuiža” un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientu darbus, kas tapuši darba terapijas nodarbībās, kā arī dažādus priekšmetus, kurus gatavojuši pacienti bēgšanai no ārstniecības iestādēm. Fotomateriāli sniedz plašu ieskatu pacientu sadzīves apstākļos un ikdienas gaitās.
 
TV torņa celtniecība tika uzsākta 1979. gadā, un pirmā televīzijas pārraide no tā notika  1986. gada 30. decembrī. Pilnībā celtniecības un montāžas darbi  pabeigti tikai 1989. gadā. Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 m augsts, līdz ar to pats augstākais Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 m virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatpunkts Rīgā, un no tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laika apstākļos iespējams redzētpat Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā.
 


Teksts un foto: Māra Lasmane

 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas