Search form

Jaunumi

Photo

2. Nedzirdīgo jauniešu festivāls Berlīnē

24.10.2011

Vācijā, Berlīnē, šoruden (16. – 17. 09) apmeklēju nedzirdīgo festivālu „Jugendfestival” (tulkojumā – Jauniešu festivāls). Tas notika jau otrreiz, iepriekšējais bija Frankfurtē. Festivāla moto bija „Izglītība zīmju valodā”. Tā simbols – panda, kas nozīmē: pasaulē dzīvo pandas, viņas ir stipras, arī mēs, nedzirdīgie, esam stipri. Pasākumu organizēja Vācijas Nedzirdīgo jauniešu asociācija. Festivāla mērķis bija veicināt informācijas paplašināšanu un labu izglītību bērniem un jauniešiem.

Photo

ASV: Būt vai nebūt zīmju valodas apmācībai skolās

24.10.2011

Skolu valdes visā Amerikā cīnās pret budžeta apcirpšanu, kas paredz ierobežot arī finansējumu amerikāņu zīmju valodas (ASL) apmācību koledžās. Tas notiek, neskatoties uz to, ka ASL ir ceturtā populārākā valoda pasaulē, kuru apgūst koledžās.

Photo

Pirmo reizi Igaunijā Nedzirdīgo teātra un filmu festivāls

21.10.2011

Sestdien, 15. oktobrī Tallinas centrā norisinājās Igaunijas Nedzirdīgo teātra un filmu festivāls, kuru organizēja Igaunijas Nedzirdīgo savienība sadarbībā ar Igaunijas Nedzirdīgo jauniešu organizāciju (EKNO). Tajā demonstrēja trīs teātra izrādes un sešas filmas.

Photo

Par implantiem: Ne visi nedzirdīgie vēlas tikt „salaboti”

21.10.2011

Kohleārie implanti palīdz daudziem, taču operācija prasa lielas pārmaiņas – nevajadzētu nosodīt tos, kas no tās atsakās, tāpat arī tos, kuri izlemj implantus ievietot, cerot uzlabot savu dzirdesspēju.

Photo
Photo

EUD koordinē kampaņu par 112 ārkārtas dienestu pieejamību

20.10.2011

Eiropas Nedzirdīgo savienība (EUD) lepojas ar Rakstiskās deklarācijas 35/2011 (WD112) kampaņas par 112 ārkārtas dienestu pieejamību koordinēšanu. Mēneša laikā to parakstījuši 253 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti (no Latvijas gan tikai 2 no 8; šeit var redzēt tabulu ar deputātiem, kas parakstījuši). Svarīgi ir trīs mēnešu laikā savākt vismaz pusi (369) EP deputātu parakstu, lai tā tiktu pieņemta.

Photo
Photo
Photo
Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas