Search form

Jaunumi

Photo

LNS noslēdz līgumu ar Swedbank

17.10.2016

Šodien, 17. oktobris, ir vēsturiska diena un vēl viens LNS sasniegums. Pirmo reizi tika noslēgts oficiāls līgums ar kādu banku par to, ka bankas nedzirdīgie klienti bez šķēršļiem varēs izmantot surdotulka pakalpojumu bankā. Kā zināms, ir gadījumi, kad bankas saviem nedzirdīgajiem klientiem neļauj izmantot surdotulka pakalpojumu, aizbildinoties, ka tām jāaizsargā klienta finansiālā informācija.

Photo

Kā klājas nedzirdīgiem Latvijas televīzijas skatītājiem

17.10.2016

13. oktobrī LNS vadība tikās ar pārstāvjiem no Latvijas Televīzijas – par programmām atbildīgo LTV valdes locekli Sergeju Ņesterovu un Dokumentālo raidījumu daļas redaktori Sarmīti Plūmi, lai apspriestu pašreizējo un prognozējamo situāciju attiecībā uz raidījumiem nedzirdīgajiem – ar subtitriem (SB) un ar tulkojumu zīmju valodā (ZV) 2016. un 2017. gadā.

Photo

LNS biedrus lūdz piedalīties aptaujā

14.10.2016

Rīgas Tehniskās Universitātes studentiem ir nepieciešams nedzirdīgo cilvēku atbalsts. Mācību programmas ietvaros viņi iecerējuši rada ierīci, kas spēs atvieglot nedzirdīgo un vājdzirdīgo ikdienu. LNS saņēmusi viņu lūgumu pēc atbalsta.

Photo

Eksperte skaidro par pensijām

14.10.2016

12. oktobrī Rītausmā notika tikšanās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pensiju metodiskās vadības daļas vecāko eksperti Dainu Grabi. Eksperte pastāstīja par vecuma un invaliditātes pensijām, par to, kā veidojas pensijas apmērs.

Photo

Svarīga ziņa – visiem LNS biedriem Kopsolī 2017. gadā būs pieejams elektroniski!

13.10.2016

Iznācis Kopsolī 10. numurs ar daudzām jaunām ziņām par notikumiem pašu mājās un tālākos pieredzējumos pasaulē.

Photo

Mūsu biedru fotostāsti

13.10.2016

Ir atnācis rudens un apgleznojis Latviju – tieši tāda sajūta radās, aplūkojot oktobra tēmai “Nāk rudens apzeltīt Latviju” iesūtītās 20 fotogrāfijas.

Photo

Kā veicināt cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību

12.10.2016

7. oktobrī notika Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Invalīdu un viņu draugu apvienības "APEIRONS" rīkotais seminārs par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, kurā piedalījās LNS viceprezidente Inese Immure un SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” sociālā darbiniece Sandra Gutāne. Informē I. Immure!

Photo

LTV uzsāk spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno sezonu ar surdotulkojumu

05.10.2016

Latvijas Televīzija uzsāk populārās, skatītāju iecienītās skolēnu prāta spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno rudens sezonu. Pēc pozitīvajām atsauksmēm 2016.g.1.pusgadā, kad pirmo reizi LTV sagatavoja šo erudīcijas spēli ar surdotulkojumu, turpināsim to darīt arī rudens sezonā.

Photo

Vēl viens jaunums – atklāts zīmju valodas klubiņš

05.10.2016

3. oktobra pievakarē LNS centrālajā mītnē Elvīras ielā 19 saradās interesentu grupa 20 dalībnieku sastāvā, kurus vienoja vēlme tuvāk iepazīt zīmju valodu (ZV). Jaunās iniciatīvas autore ir LNS viceprezidente INESE IMMURE. Viņa arī turpmāk vadīs šī kluba nodarbības. Inese skaidro, kā radās šī iecere un kāds ir ZV klubiņa mērķis.

Photo

Starptautiskās tulkotāju dienas moto aicina apvienot pasauli

03.10.2016

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemta ziņa, ka Starptautiskā tulkotāju federācija (FIT) ar lepnumu paziņo par pasākumiem, atzīmējot Starptautisko tulkotāju dienu (30. 09) . Tai izvēlētā tēma 2016. gadam ir “Pasaules apvienošana” – "Connecting Worlds".

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas