Search form

Jaunumi

Photo

Bērnu eglīte gan Rīgā, gan Jelgavā

11.01.2011

Katru gadu Rīgas biedrība sadarbībā ar kultūras centru „Rītausma” tradicionāli organizē eglīti bērniem. Arī šogad šī tradīcija Rīgā turpinājās, bet Jelgavā eglīte bērniem tika organizēta pirmo reizi.

Photo

Šogad LTV 1 ziņas zīmju valodā sestdienās un svētdienās

10.01.2011

No šī gada LTV1 pl.18 nodrošina dienas ziņu „Šodien Latvijā un pasaulē” tulkojumu zīmju valodā arī sestdienās un svētdienās. Līdz šim TV ziņas ar surdotulkojumu 1. programmā nedzirdīgie varēja noskatīties tikai darbdienās.

Photo

Uzmanību! Ir iespēja apgūt zīmju valodas tulka profesiju

10.01.2011

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina studēt Jūrmalā par valsts budžeta līdzekļiem 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā Surdotulks (studiju ilgums 2 gadi).

Pieteikšanās Koledžā, Slokas ielā 61, Jūrmalā, tālrunis 67811757, 67811759, e-pasts [email protected] .

Photo

Diskriminē nedzirdīgo policijas darbinieku: viņš rosinājis mainīt likumu un vērsies tiesā

10.01.2011

Piecus gadus atpakaļ Bils Furmans (ASV) vēlējies piedalīties apmācības kursā, lai veidotu karjeru un kļūtu par valsts pilnvarotu municipālās policijas virsnieku. Viņš jutās šokēts, uzzinot, ka nedrīkst to darīt tāpēc, ka lieto dzirdes aparātu. Šobrīd Furmans strādā par šerifa vietnieku, un nu jau piecus mēnešus cīnās ar valsts policiju, apsūdzot to viņa diskriminācijā.

Photo

Mūsu lepnums: Labā zvaigzne Rīgā – LNS biedrs Juris Grundulis

07.01.2011

Zvaigznes dienā, 6. janvārī Mazajā ģildē tika godināti cilvēki, kas izvirzīti balvai „Labā zvaigzne Rīgā 2010”. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Labklājības departamenta direktore Inese Švekle pasniedza balvas deviņām visspožākajām Rīgas Labajām zvaigznēm, viņu vidū arī mūsu biedram Jurim Grundulim.

Photo

Nedzirdīga meitene spēlē vairākus mūzikas instrumentus

07.01.2011

16 gadu vecumā Eimija Luisa Padoka zaudēja dzirdi vienā ausī, taču nu viņa ir pilnīgi nedzirdīga un informāciju nolasa tikai no lūpām. Un tomēr viņas dzīvē palikusi mūzika…

Photo

No šā gada sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot bērni invalīdi līdz 18 gadu vecumam

06.01.2011

No šā gada 1.janvāra spēkā stājies jaunais Invaliditātes likums, kas nosaka, ka personai līdz 18 gadu vecumam invaliditāti nosaka bez iedalījuma grupās. Tas nozīmē, ka bērna invalīda statuss tagad ir visiem bērniem līdz 18 gadu vecumam. Pirms tam šāds statuss bija bērniem invalīdiem līdz 16 gadu vecumam.

Photo

Par invalīda apliecību

06.01.2011

Ar 1. janvāri sāka darboties jaunais Invalīdu likums. Vai tas paredz kādas izmaiņas arī invalīdu apliecības iegūšanā un nomaiņā?

Photo

Cietumā uzstādīti videotelefoni

06.01.2011

ASV cietumā izpildītas Likuma par amerikāņiem ar īpašām vajadzībām prasības un tagad nedzirdīgajiem ir pieejams videotelefons un citas iespējas.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas