Search form

Jaunumi

Photo

Vērienīgais Baltijas Nedzirdīgo jauniešu festivāls noticis! (video, foto)

19.10.2016

Baltijas nedzirdīgie jaunieši šogad tikās savā otrajā festivālā. 15.oktobrī KC “Rītausma” veidojās ļoti gara rinda pie ieejas šajā pasākumā. Tas bija tāds ļaužu pieplūdums, ka pietrūka vietas, kur likt mēteļus. Bija ieradušies apmeklētāji ne tikai no Baltijas, bet arī no citām Eiropas valstīm.

Photo

Baltijas valstu nedzirdīgo organizāciju vadītāju tikšanās Rīgā

19.10.2016

15.oktobra rītā Rīgā, LNS centrālajā mītnē pirms Baltijas Nedzirdīgo jauniešu festivāla uz kopīgu apspriedi par ciešākas savstarpējas sadarbības iespējām nākotnē ieradās Igaunijas, Lietuvas un Latvijas nedzirdīgo organizāciju vadības pārstāvji.

Photo

LNS noslēdz līgumu ar Swedbank

17.10.2016

Šodien, 17. oktobris, ir vēsturiska diena un vēl viens LNS sasniegums. Pirmo reizi tika noslēgts oficiāls līgums ar kādu banku par to, ka bankas nedzirdīgie klienti bez šķēršļiem varēs izmantot surdotulka pakalpojumu bankā. Kā zināms, ir gadījumi, kad bankas saviem nedzirdīgajiem klientiem neļauj izmantot surdotulka pakalpojumu, aizbildinoties, ka tām jāaizsargā klienta finansiālā informācija.

Photo

Kā klājas nedzirdīgiem Latvijas televīzijas skatītājiem

17.10.2016

13. oktobrī LNS vadība tikās ar pārstāvjiem no Latvijas Televīzijas – par programmām atbildīgo LTV valdes locekli Sergeju Ņesterovu un Dokumentālo raidījumu daļas redaktori Sarmīti Plūmi, lai apspriestu pašreizējo un prognozējamo situāciju attiecībā uz raidījumiem nedzirdīgajiem – ar subtitriem (SB) un ar tulkojumu zīmju valodā (ZV) 2016. un 2017. gadā.

Photo

LNS biedrus lūdz piedalīties aptaujā

14.10.2016

Rīgas Tehniskās Universitātes studentiem ir nepieciešams nedzirdīgo cilvēku atbalsts. Mācību programmas ietvaros viņi iecerējuši rada ierīci, kas spēs atvieglot nedzirdīgo un vājdzirdīgo ikdienu. LNS saņēmusi viņu lūgumu pēc atbalsta.

Photo

Eksperte skaidro par pensijām

14.10.2016

12. oktobrī Rītausmā notika tikšanās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pensiju metodiskās vadības daļas vecāko eksperti Dainu Grabi. Eksperte pastāstīja par vecuma un invaliditātes pensijām, par to, kā veidojas pensijas apmērs.

Photo

Svarīga ziņa – visiem LNS biedriem Kopsolī 2017. gadā būs pieejams elektroniski!

13.10.2016

Iznācis Kopsolī 10. numurs ar daudzām jaunām ziņām par notikumiem pašu mājās un tālākos pieredzējumos pasaulē.

Photo

Mūsu biedru fotostāsti

13.10.2016

Ir atnācis rudens un apgleznojis Latviju – tieši tāda sajūta radās, aplūkojot oktobra tēmai “Nāk rudens apzeltīt Latviju” iesūtītās 20 fotogrāfijas.

Photo

Kā veicināt cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību

12.10.2016

7. oktobrī notika Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Invalīdu un viņu draugu apvienības "APEIRONS" rīkotais seminārs par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, kurā piedalījās LNS viceprezidente Inese Immure un SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” sociālā darbiniece Sandra Gutāne. Informē I. Immure!

Photo

LTV uzsāk spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno sezonu ar surdotulkojumu

05.10.2016

Latvijas Televīzija uzsāk populārās, skatītāju iecienītās skolēnu prāta spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno rudens sezonu. Pēc pozitīvajām atsauksmēm 2016.g.1.pusgadā, kad pirmo reizi LTV sagatavoja šo erudīcijas spēli ar surdotulkojumu, turpināsim to darīt arī rudens sezonā.

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas