Search form

21.02.2014

Drukāt

Nedzirdīga slēpotāja sapņo par Olimpisko zeltu

Photo

Pašlaik Krievijā, Sočos notiek pasaulē nozīmīgākais sporta notikums – 22. Ziemas olimpiskās spēles. Tajās pirmo reizi piedalās arī jaunā un talantīgā nedzirdīgā krievu kalnu slēpotāja Jeļena Jakovišina (21). Stāstot par savu startu, sportiste uzsver, ka viņas piedalīšanās šajās spēlēm var iedvesmot arī citas nedzirdīgās meitenes uzsākt nopietni nodarboties ar sportu.


Sportiste šīs nedēļas sākumā izcīnīja 14. vietu  superkombinācijā, bet pirms tam  ieguva 28. vietu vēl vienā kalnu slēpošanas  nobraucienā. Jeļena uzskata, ka viņa pagaidām nav izpildījusi savu patieso mērķi, un tas ir – iegūt vietu uz goda pjedestāla.
 
„Es stāvēju uz starta līnijas un varēju dzirdēt, kā  fani kliedz: „Krievija, Krievija!”, un tas man lika nedaudz nervozēt, jo es apzinājos, ka daudzi cilvēki  saista ar mani lielas cerības, tic man  un grib redzēt, kā es slēpoju," stāsta Jakovišina, kas sacensību laikā nēsā dzirdes aparātu, jo tas palīdzot viņai labāk noturēt līdzsvaru, traucoties lejup pa stāvo nogāzi.
 
„Kad es slēpoju ar  dzirdes aparātu, man ir daudz vieglāk noturēt līdzsvaru. Varu sadzirdēt vēju, slēpju švīkstoņu! Bez tā es nevarētu tik labi paslēpot,” paskaidro nedzirdīgā olimpiete.
 
"Tas ir kaut kas līdzīgs kā būt klubā, kur skan skaļa mūzika, kad jau pēc dažām minūtēm  iestājas stadija –  „Ko tu teici? Nedzirdu!”,  bet kaut ko tomēr var dzirdēt,” turpina Jeļena.
 
Viņa ir kļuvusi par vienu no retajām nedzirdīgajām olimpietēm šo spēļu vēsturē un nedomā apstāties pie sasniegtā. Tagad viņas mērķis ir cīnīties par olimpisko zeltu .
 
„Mans  nākamais sapnis ir uzvarēt Olimpiskajās spēlēs,” viņa saka. „Es negatavojas pamest sportu. Es turpināšu nopietni trenēties līdz nākamajām Olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā. Šīs  spēles  manu devušas lielu pieredzi, un es ceru, ka nākamajās spēlēs Korejā man izdosies sasniegt daudz labākus rezultātus.”
 
Kad žurnālisti jautā, vai viņa varētu iedvesmot citus cilvēkus nodarboties ar kalnu slēpošanu, viņa noteikti atbild:
 „Kad jaunieši redz, kā augstas klases sportisti Olimpiādē sasniedz lieliskus rezultātus, viņiem ir daudz lielāks stimuls doties uz sporta skolām, un es domāju, ka tas ir ļoti labi.”
 
 
Interneta materiālos ielūkojās: Inguna Čauna

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas