Search form

13.03.2014

Drukāt

ASV: Katru gadu tūkstošiem suņu nogalina tikai tāpēc, ka viņi nedzird

Photo

Jau vairāk nekā 15 gadus darbojas fonds „Nedzirdīgo suņu apmācība”, kura mērķis ir nodrošināt nedzirdīgo suņu dzīvības glābšanu, viņu apmācīšanu un dzīves apstākļu uzlabošanu.


Tā ir bezpeļņas organizācija, kas par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem uzskata sabiedrības uzmanības pievēršanu nedzirdīgo suņu problēmām un viņu stāvokļa uzlabošanai visā pasaulē.

 
 
Fonda vēsture
Fondu 1996. gadā dibināja kanādiete Lindsija Patena, kas samērā īsā periodā sarīkoja divas veiksmīgas  līdzekļu vākšanas kampaņas, lai palīdzētu šādiem suņiem atrast īsto saimnieku un tādējādi pasargātu tos no drošas nāves. Ideja dibināt Nedzirdīgo suņu apmācības fondu (NSAF) bija radusies jau senāk.
Fonda Direktoru padomes priekšsēdētāja Hollija Ņūsteda 1997. gadā panāca, ka to  iekļauj  izglītojošo labdarības organizāciju sarakstā, kas saņem ASV  likumā noteiktās  nodokļu atlaides. Organizācija tika dibināta, lai informētu un sniegtu atbalstu nedzirdīgo suņu īpašniekiem visā pasaulē. Daļēji pateicoties internetam, daudzi nedzirdīgo suņu īpašnieki tagad var uzzināt, ka viņi nav vieni. Tūkstošiem cilvēku no visdažādākajām pasaules valstīm saņēmuši bezmaksas konsultācijas, atbalstu un sajutuši biedra plecu Daudzi  pievienojušies labdarības organizācijai, sūtot savus e-pastus vai apmeklējot mājaslapu internetā. Simtiem suņu ir izdevies atrast labus saimniekus un viesmīlīgas mājas.
Hollija Ņusteda joprojām ir kopā ar fondu un pašlaik pilda s pienākumus.
 
Fonda misija
Ik gadu pasaulē piedzimst tūkstošiem nedzirdīgu suņu. Vēl vairāk suņu zaudē dzirdi novecojot vai arī slimību, traumu vai ķīmisko medikamentu iespaidā. Visur pasaulē daudzi nedzirdīgi suņi tiek iemidzināti, jo saimnieki bieži vien maldīgi uzskata, ka šādiem suņiem ir smadzeņu bojājumi, viņi ir agresīvi un nepadodas dresūrai. Cilvēki  arī baidās, ka nedzirdīgs suns pazeminās viņu – pašu saimnieku dzīves kvalitāti.
Šie nepareizie mīti  nostiprinājušies plašas sabiedrības apziņā, „pateicoties” daudzu šķirnes suņu audzētavu un suņu patversmju darbībai. Gan veterinārārsti, gan suņu skolu vadītāji un citi tā sauktie eksperti vienkārši neļauj nedzirdīgiem suņiem sasniegt pietiekami lielu vecumu, lai pārliecinātos par to, cik nepatiesi ir šie aizspriedumi.
Fonds par savu misiju uzskata sabiedrības izglītošanu un ziedojumu vākšanu, lai uzlabotu nedzirdīgo suņu dzīves apstākļus un pasargātu viņus no masveida eitanāzijas ( iemidzināšanas).
 
Fonda darbības galvenie virzieni
• Nodrošināt izglītības un apmācības informāciju ikvienam suņu mīļotājam, kas apsver iespēju uzņemt savā ģimenē nedzirdīgu suni,   kā arī tiem, kas jau kopj suni ar dzirdes traucējumiem, lai viņi  iegūtu svarīgāko informāciju par šo izvēli un baudītu daudz laimīgu gadu kopā.
• Apkopot un izplatīt informāciju par suņu nedzirdību un suņu ar dzirdes traucējumiem uzvedību. Apkopot statistikas datus,   dokumentēt nedzirdīgo suņu dzīvi.
• Lobēt, lai  suņu audzētavas un attiecīgas atbildīgās institūcijas visā pasaulē atzītu, ka nedzirdīgie suņi varētu piedalīties paklausības, veiklības un citu prasmju konkursos ar tādiem pašiem nosacījumiem kā citi konkurenti.
• Nodrošināt informācijas tīklu starp cilvēkiem, kas vēlas atdot nedzirdīgu suni uz labām mājām, un tiem, kas  gatavi to pieņemt un kopt.
• Uzturēt ceļojumu fondu,  lai  nepieciešamības gadījumā  nodrošinātu nedzirdīgo suņu transportēšanu, kad tas ir nepieciešams, lai tie nokļūtu savās jaunajās mājās.
• Veikt nepieciešamos pasākumus, lai izbeigtu eitanāzijas praksi, ko pret nedzirdīgiem suņiem īsteno daudzi šķirņu suņu klubi un audzētāji.
• Veicināt sterilizāciju visiem mājdzīvniekiem un atbildīgu audzēšanas praksi, lai samazinātu suņu skaitu, kas dzīvo  patversmēs vai uz ielas.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas