Search form

17.03.2011

Drukāt

Nedzirdīgā māmiņa saraksta grāmatu (video)

Photo

Antonetei Abamontei, divu dzirdīgu bērnu mammai, mātes pienākums vien licies par maz. Viņa sarakstījusi grāmatu par kādu sev tuvu un pazīstamu tēmu – nedzirdīgo kultūru.


Gribēdama iepazīstināt savus bērnus un to draugus ar nedzirdīgo kultūru Antonete sarakstījusi grāmatu „Gudrais koks”. Tā stāsta par kādu zēnu, kura vecāki ir nedzirdīgi. Ar šī īpašā koka palīdzību zēns saviem draugiem stāsta par nedzirdīgo kultūru un zīmju valodu.
 
„Mani puikas bieži jautā – kāpēc citas mammas dzird, bet tu ne? Brīžiem es izjūtu emocionālu diskomfortu, skumjas, bet saku saviem puikām: nedzirdīgā mamma jūs mīl, neraugoties ne uz ko,” stāsta Antonete. 
 
Antonete bieži dodas izbraukumos uz pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām, iepazīstinot ar šo izdevumu, un tas ir lielisks veids, kā mazos bērnus informēt par nedzirdību un nedzirdīgo kultūru.
„Cerams, mēs iegūsim kopīgu pieredzi – gan dzirdīgie, gan nedzirdīgie,” saka Antonete.
 
Šobrīd autore strādā pie savas otrās grāmatas ar nosaukumu „Manas trīsstūra brīvdienas”, kas stāsta par cilvēku dažādību, viņu daudzveidīgo pieredzi, kultūras izpausmēm, par vecāku otrajām laulībām, audžubērniem, pusbrāļiem un pusmāsām.
 
Abamontes sacerējums „Gudrais koks” tika arī iestudēts un parādīts skatītājiem uz Nedzirdīgo Nacionālā teātra skatuves.
  

 
Pēc interneta materiāliem sagatavojusi: Laura Reisele

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas