Search form

30.09.2016

Drukāt

Jaunieši Erasmus+ apmācībās Maltā

Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības ERASMUS+ programmas apmācībās eksotiskajā Maltā no 30. augusta līdz 4. septembrim piedalījās 26 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Somijas, Maltas, Beļģijas, Skotijas, Īrijas, Anglijas, Francijas, kā arī pats apmācību vadītājs no Nīderlandes.


Uz Maltu devās 3 LNS Jauniešu centra (JC) pārstāvji: Lilita Logina, Krista Kristīne Magone un Kristaps Legzdiņš.

Projekta apmācību kurss

Vispirms iepazināmies savā starpā – katram bija jānosauc savs vārds, no kurienes esam ieradušies, ko darām savā organizācijā. Apmācību vadītājs pastāstīja par sevi, par šo EUDY projektu: kā to uzsāka, kā veicās pa visiem gadiem; sniedza informāciju par dienas programmu. Sarunvalodā izmantojām starptautiskās zīmes, angļu valodu. Projektu apmācībā bija svarīgi iemācīties projekta pamatus: ar ko sākt, kā rast idejas, veikt projekta plānošanu, virzīt tālākos procesus, lai sasniegtu iecerēt mērķi.

Apmācību gaitā guvām priekšstatu par projekta vadību un pārvaldīšanu, par to, kā sameklēt partnerus, sastādīt budžetu, realizēt paredzētos uzdevumus, informēt sabiedrību par projekta izveidi, kā izplatīt informāciju par savu veikumu un sasniegtajiem rezultātiem, cik garu vai īsu video veidot, kur publicēt informāciju par projekta gaitu un panākumiem tā īstenošanā un daudz ko citu. Neizpalika arī grupu darbi, diskusijas, kur apguvām prasmi atbildēt uz jautājumiem, domāt loģiski.

Iepazīšanās ar Maltu

Tā ir maza ES dalībvalsts uz tāda paša nosaukuma salas Vidusjūrā, pārpildīta ar elpu aizraujošiem un ievērības cienīgiem dārgumiem. Senā pilsēta Mdina, burvīgā galvaspilsēta Valleta, Sliema… Gzira – pilsēta, kurā dzīvojām kūrorta zonā, kur varējām komfortabli atpūsties un gūt mieru. Pretēji tai bija citas vietas ar diskotēku dārdoņu, apmeklētāju pilniem klubiem, kur pēdējā projekta dienā mums visiem bija iespēja arī izklaidēties. Pabijām klinšainajā Komino salā un zilajā lagūnā, varējām peldēties skaistajā zilzaļajā ūdenī.

 

Dalībnieku iespaidi Maltā

Lilita Logina: Priecājos par iespēju būt Maltā, un esmu ļoti apmierināta par to, ka ieguvu pieredzi, jaunas zināšanas, vēl vairāk uzlaboju savu angļu valodu. Projekta laikā patika sadarboties ar pārējiem dalībniekiem, diskusijās paust savas idejas, domas, mācīties tās pamatot. Vadītāji bija pretimnākoši, varējām viņiem jautāt par visu, kas nav skaidrs.

Ieguvu jaunus draugus, kontaktus. Maltā pavadījām atmiņā neizdzēšamas dienas, kurās baudījām skaistu pilsētu skatus, bet visvairāk patika Komino sala un zilā lagūna, kuru burvīgums ieņēmis savu vietu manā sirdī un atmiņās. Paldies par man doto iespēju tur būt! Tagad galvā ir daudz dažādu ideju, ko vajadzētu īstenot.

Krista - Kristīne Magone: Esot Maltā, man beidzot radās iespēja apceļot jau sen kāroto sapņu zemi – Maltu. Un, re, projekts negaidīti to piespēlēja! Uz apmācībām devos ar prieku, un tiešām bija vērts to darīt.

Jāteic, man bija vājas zināšanas angļu valodā un starptautiskās zīmēs, tāpēc pirmajā dienā apmācībās nevarēju neko saprast. Palīdzību lūdzu Lilitai. Pateicoties viņai, katru dienu pamazām kļuva vieglāk, un beigās jau daudz ko sapratu pati, gūstot jaunu pieredzi, kā arī idejas mūsu JC turpmākajiem projektiem.

Pēc projekta noslēguma vienu dienu ar pilnu krūti izbaudījām Maltas skaistumu. Atgriezāmies mīļotajā dzimtenē ar jaunām idejām, kuras vēlētos īstenot kādā projektā.

Kristaps Legzdiņš: Priecājos, ka šajā projektā mums bija ļoti viegla komunikācija ar nedzirdīgajiem, jo pirms tam parasti biju projektos kopā ar dzirdīgajiem. Kopumā esmu apmierināts. Uzzināju daudz jauna par Erasmus+. Mūsu jauniešu centram ļoti nepieciešams tāds jauns projekts, kas saistīts ar jauniešiem.

Man ir daudz jaunu ideju, bet pagaidām grūti to visu, kas ir galvā, ietvert projektā. Piemēram, tuvojas Baltijas Nedzirdīgo junioru nometne un daudzi citi pasākumi – mums tiešām vajadzētu jaunu projektu.

Malta ir patiešām skaista zeme, mani visvairāk savaldzināja tās daba – salas un lagūna.

 

 

Teksts: Lilita Logina
Foto: no LNS JC arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas