Search form

30.06.2017

Drukāt

LNS Jauniešu centra pārstāves piedalās EUDY līderu tikšanās pasākumā Slovākijā

Slovākijā, Bratislavā no 14.jūnija līdz 18.jūnijam Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienība rīkoja līderu tikšanos, kurā piedalījās arī LNS Jauniešu centra pārstāves Krista Kristīne Magone un Maira Bruže.


 Tikšanās mērķis bija apmācīt līderus gaidāmajām nometnēm un sagatavot  rokasgrāmatu EUDY rīkotajai bērnu nometnei, kas notiks no 8. līdz 15.jūlijam Slovākijā, Prašnikā – Dubravā. Šajā nometnē no Latvijas  piedalīsies līdere Krista Kristīne Magone kopā ar trīs latviešu bērniem. Apmācību dalībnieki no 26 valstīm pētīja dažādas situācijas, attīstīja savas prasmes darbam nākamajās bērnu nometnēs.

Līderi vairāk pievērsās tieši rokasgrāmatu sagatavošanas jautājumiem. Jau pirmajā dienā viņi tika iepazīstināti ar šī projekta nozīmi, ar to, kāpēc bija nepieciešama līderu tikšanās. Bija padomāts arī par dažādām  aktivitātēm, lai visus saliedētu.

 Dalībnieki tika iepazīstināti ar 50  noteikumiem, kas jāievēro nometnes laikā. Visiem dalībvalstīm bija iespēja tos vēl papildināt ar saviem ieteikumiem, piemēram, par  vispārējo kārtību, ēdināšanu, drošību utt. Divas dienas kopā visi  veidojām rokasgrāmatas ievadu, līdera un bērna noteikumus, atbildības programmu (piemēram, kurš/a no rīta modinās bērnus, dežurēs ēdnīcā utt.).

Kopīgi  meklējām risinājumus iespējamās konflikta situācijās starp līderi un bērniem (mūsdienās tā  ir aktuāla problēma, ka bērni vēlas gūt virsroku pār pieaugušajiem). Visas apgūtās zināšanas papildināja līdera rokasgrāmatu, kas tiks izveidota mazā blociņā un katram līderim vienmēr būs līdzi kabatā – tā viņam sniegs padomus darbā ar bērniem nometnē.  

Krista Kristīne Magone:

Pirmo reizi piedalījos šādā pasākumā, guvu  labu pieredzi un zināšanas par līdera darbībām. Pirmās divas dienas bija grūti adaptēties tādā pasākumā, kur tika izmantotas tikai starptautiskās zīmes, jo man zināšanas šajā jomā nebija labas. Bet pēdējās divās dienās jau izdevās adaptēties.

Guvu bagātīgas zināšanas, veidojot līdera rokasgrāmatu kopā ar citu dalībvalstu jauniešiem. Apspriedām dažādus noteikumus, rakstījām ievadus rokasgrāmatai, gatavojām līdera atbildības programmu utt. Tikšanās laikā uzzināju daudz ko par līdera nozīmību un atbildību, ko noteikti izmantošu  bērnu nometnē kopā ar trīs bērniem no Latvijas. Es uzskatu, ka šī tikšanās bija lielisks veids, kā pirms nometnes iepazīties ar pārējo valstu līderiem, viņu darbībām un zināšanām, kas nepieciešamas bērnu nometnēs.

Maira Bruže:

Pirms līderu tikšanās nekad neesmu bijusi  EUDY bērnu, junioru/jauniešu nometnēs, tāpēc man bija satraukums, kā es komunicēšu ar citiem valstu dalībniekiem starptautiskā zīmju valodā. Tikšanās laikā esmu ieguvusi jaunas zināšanas par līderu noteikumiem. Tās ir vērtīgas papildzināšanas, jo es strādāju nedzirdīgo skolā. Tas ir pozitīvi, iemācījos starptautisko zīmju valodu un tagad saprotu, ko citu valstu jaunieši runā. Kopumā guvu  pozitīvas emocijas un interesantas atziņas no  lekcijām. Nākamajā reizē gribētu vēl aizbraukt uz EUDY nometni vai semināru, kur varētu saņemt labu pieredzi, iepazīt citu valstu nedzirdīgo kultūru un  komunikāciju.

 

Teksts: Krista Kristīne Magone
Foto: EUDY arhīvs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas