Search form

02.08.2019

Drukāt

LNS Jauniešu centra pārstāves piedalās Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības (EUDY) seminārā un Ģenerālajā asamblejā (GA)

No 7. līdz12.maijam Beļģijā Ģentē uz EUDY semināru un GA bija ieradušies dalībnieki no 23 valstīm. Latviju pārstāvēja Elīna Žurakovska un Madara Indriksone.


Pirmajā dienā notika EUDY seminārs ”Nedzirdīgo jauniešu iedrošināšana”. Apspriedām un izdiskutējām dažādus izaicinājumus, kā pilnveidot jauniešu iespējas un iedrošināt viņus iekļauties sabiedriskās norisēs.

Otrajā dienā lektors skaidroja, kā iedrošināt jauniešus iesaistīties politikā. EUDY prezidents Deniss Hugevens informēja par jauniešu programmu Erasmus+.

Trešajā dienā – Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības Ģenerālā asambleja. EUDY komanda pastāstīja par Ģenerālās asamblejas norisi 2018.gadā, Rumānijā. Visi delegāti tika informēti par EUDY budžetu 2018.gadam un 2019. gada finanšu plānu. Protams, runa bija arī arī par turpmāko 2020.gada budžeta plānu.

Delegāti savās grupās dalījās ar savām idejām un nonāca pie kopsavilkuma par to, ka ļoti svarīgi nākotnes darbam ir šādi temati:

• Apmācītāju kopums;
• Nometnes maksa;
• Dalības kampaņa;
• EUDY jaunais nosaukums;
• Apsardzes politika.

Pēc tam notika tematiskas nodarbības –bija 5 dažādas tēmas, katrs dalībnieks varēja izvēlēties 1 nodarbību. Elīna Žurakovska izvēlējās par EUDY logo, diskutēja par tā maiņu, krāsu izvēli, kāpēc vajag mainīt, lai būtu interesants un efektīgs logo. Zīmēja dažādas skices, ko pamainīt, ko atstāt un kādi uzlabojumi ir nepieciešami.

Madara Indriksone izvēlējās diskutēt pa to, kā EUDY piesaistīt jauniešus kā EUDY biedrus. Kā labāk reklamēt interesantas aktivitātes, la organizācijā būtu vairāk jauniešu.

Ceturtajā dienā turpinājās GA delegātu diskusijas, jautājumu un priekšlikumu izskatīšana. Diskusijas bija ļoti garas, bija arī strīdi un lēmumu galīgā apstiprināšana. To vidū arī Ombuda komitejas, izstrādāts sadarbībā ar EUDY un citi.

Prezentēja dažādas aktivitātes 2019. – 2020. gadam: Vasaras skola 2019 Norvēģijā, EDYC 2019 Beļģijā, jauniešu nometne 2020. Turcijā, Junioru nometne 2020., Austrijā un citi Erasmus+ projekti. Jauniešu nometne Antaljā, Turcijā notiks 2020.gada. –12.jūlijā. Plāno organizēt Erasmus+ projekta ietvaros Jaunatnes darbinieku semināru Tallinā, notiks vēl citi pasākumi. Piemēram, EUDY Akadēmija un “Nedzirdīgo bēgļu kartēšana Eiropā” sadarbībā ar EUD.

EUDY jauniešu nometne un GA notiks 2021.gadā Slovākijā.

Eiropas Nedzirdīgo jauniešu galvaspilsēta notiks Kluža-Napokā (Cluj Napoca), Rumānijā 2021.gadā.

Sekoja prezidenta un valdes vēlēšanas. Pirms tam komisija meklēja jauno prezidentu un valdes locekļu kandidātus. Pieteicās tikai 1 prezidents un paliek tas pats Deniss Hugens. Pieteicās 4 cilvēki – Laiza Fada Fathulla no Zviedrijas, Katia Buge no Itālijas, Mareks Kanašs no Slovākijas un Marinhela Peva no Bulgārijas. Delegāti nobalsoja par 2 valdes jaunpienācējiem – Marek Kanašs un Katia Buge.

Ombuda komisija – Pedro, Marks un Filips. Vēlēšanu komisija 2019-2020 – Lisa Hinderks, Josefine Stenberga un Karmels Dugans.

Un, protams, bija ekskursijas pa mazo pilsētu, iepazīstināja ar kultūru un pēdējā dienā bija noslēguma ballīte līdz rītam!

Elīna Žurakovska: Man bija prieks piedalīties EUDY un GA seminārā, tā ir mana pirmā pieredze. Notika dažādas diskusijas, pārējās dienas oficiālā Ģenerālā asambleja. Iepazinos ar dažādiem jauniešiem no citām valstīm, gan ar lektoriem. Man visvairāk patika viena intelektuālā spēle, kur visi stājas rindā, atbild ar jā/nē, kad uzdod jautājumus par EUDY, vai ir bijuši nometnē utt., jo katram jaunietim ir savs viedoklis.

Vislielākais uztraukums bija piedalīties GA, jo nezināju, ko no manis sagaida un kas tur būs. Kad sākās balsošana, liekas nekas īpašs, bet sekoja protesti, aizrādījumi, kļūdu labojumi, dažādi viedokļi…

Bija interesanti sekot visam līdzi, un gribējās pati izteikt savas domas. Šāda situācija motivē jauniešus iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai būtu labāka nākotne, lai būtu nometnes, kā uzlabot budžetu. Mans uzskats, ka strādāt EUDY nav viegli, jo jādomā par jauniešiem, lai visi piedalītos. Ieguvu ļoti labu pieredzi un tagad zinu, ko nozīmē EUDY un kādi ir pienākumi.

Madara Indriksone: Piedalījos GA pirmo reizi kā delegāte. Pirms tam Bosnijā biju kā skatītāja. Bet neliela pieredze tomēr ir iegūta. Manas domas, ka tomēr uz EUDY un GA vislabāk apmeklēt tiem, kuriem ir lielāka pieredze. Tā man bija laba pieredze.

Tie semināri ir ļoti nopietni, nav domāti izklaidei. Tas nozīmē, ka mums visiem ir jādomā uz priekšu, par jauniešu nākotni.

Protams, ir nepieciešams turpināt EUDY un GA tikšanās, jo katru gadu mainās dažādi likumi, jauniešu intereses un skaits. Iesaku aizbraukt uz GA, ja tiešām ļoti interesē politika, likumi. Vai arī pieteikties palīdzēt pārējiem.

Es uzskatu, ka vajag piedalīties dažādos pasākumos ārpus Latvijas, jo tas ir interesanti un var gūt pieredzi un zināšanas par dažādu valstu kultūru, politiku un jauniešu aktivitātēm.

Novēlu visiem jauniešiem savu reizi piedalīties – GA un EUDY nometnēs, semināros un citās dažādās aktivitātēs sakrāt zināšanas, pieredzi, lai spētu sevi parādīt un pastāstīt arī citiem jauniešiem.

 

 

 

Teksts: Elīna Žurakovska un Madara Indriksone
Foto: Elīna, Madara un no EUDY arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas