Search form

18.02.2008

Drukāt

Miljons parakstu savākti (24.10.)

         Kopš pavasara Eiropas Cilvēku ar invaliditāti forums rīkoja kampaņu, kuras mērķis bija savākt vienu miljonu parakstu, lai Eiropas Savienībā ...
    

    
Kopš pavasara Eiropas Cilvēku ar invaliditāti forums rīkoja kampaņu, kuras mērķis bija savākt vienu miljonu parakstu, lai Eiropas Savienībā tiktu novērsta invalīdu diskriminācija un tiktu izstrādāta jauna direktīva par cilvēku ar invaliditāti tiesībām.

Kampaņa ir noslēgusies un tās laikā ir izdevies savākt 1232 077 parakstus.
Kampaņas noslēgumā 2007. gada 4. oktobrī notika milzīgs sarīkojums, kas pulcināja cilvēkus Briseles ielās. Vairak neka 2000 dalībnieku, tajā skaitā cilvēku ar invaliditāti delegācijas no 30 Eiropas valstīm, bija ieradušies šaja multikulturālajā un krāsainajā pasākumā, lai iestātos par cilvēku ar invaliditāti tiesibām.
Tika teiktas politiskas runas, klatesošos iepriecināja daudzveidīgi muzikālie priekšnesumi. Uz skatuves stāveja milzīgas kastes ar vairāk nekā 1 200000 parakstiem, kuri tika nodoti ES līderiem. Tūkstošiem balonu tika palaisti gaisā, un uz tiem bija kampaņas moto - MĒS STRĀDĀJAM ŠODIEN, LAI BŪTU LABĀKA RĪTDIENA.

Dažādi Belģijas varas pārstāvji, aktieri, nevalstiskas organizācijas, Eiropas Parlamenta pārstāvji ieradās, lai atbalstītu Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma pasākumu. Dalībniekus uzrunāja Hans-Gerts Pötterings, Eiropas Parlamenta prezidents un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Margota Valstrema, kas arī saņēma savāktos parakstus.
Šis sarīkojums bija ļoti veiksmīgs. Diemžēl pēdējā brīdī Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Zoze Manuels Barozu nolēma nepiedalīties, tā arī pasākuma dalībniekiem nepaskaidrojot savas neierašanās iemeslus.

Pasākuma fotogrāfiju galerija kampaņas mājas lapā: www.1million4disability.eu/campaign.asp?langue=EN !

                                        

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas