Search form

27.11.2009

Drukāt

Kultūras centram „Rītausma” – 40 (21.09.)

    19. septembrī, Nedzirdīgo dienas priekšvakarā, kultūras centrs „Rītausma” atzīmēja savu 40 gadu jubileju. Šajā pasākumā bija daudz viesu - bijušie un tagadējie pašdarbnieki, kādreiz...
 
 
19. septembrī, Nedzirdīgo dienas priekšvakarā, kultūras centrs „Rītausma” atzīmēja savu 40 gadu jubileju.
Šajā pasākumā bija daudz viesu - bijušie un tagadējie pašdarbnieki, kādreizējie un pašreizējie kultūras nama darbinieki, reģionālo biedrību vadītāji, LNS struktūrvienību pārstāvji un citas organizācijas.
LNS prezidents Arnolds Pavlins apsveikuma brīdī atzīmēja, ka „„Rītausma” ir mūsu lepnums, spēks, vērtība. Galvenais, lai mēs būtu kopā, tad kultūras centram būs droša nākotne.”
Pasākuma izskaņā kultūras centra „Rītausma” direktore Maruta Piterniece uzsvēra, ka „katram laika posmam savs skaistums. Ja brīvās Latvijas laikā grūtāk ar finansēm, kultūra tāpēc vien bojā neiet, bet nostiprinās. Būsim optimisti, ļausim kultūras dzīvei virmot ap mums un dzīvosim tajā arī paši...”
Viesus priecēja plaša pašdarbnieku programma, īpaši tautas dejas Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansambļa „Vija” izpildījumā.
 
Pasākuma gaitā Regīna Rizika klātesošos iepazīstināja ar kultūras centra „Rītausma” vēsturi. Kultūras centru atklāja 1969. gada 19. jūlijā. Tas bija toreizējā Latvijas Nedzirdīgo biedrības priekšsēdētāja Paula Timermaņa nopelns. Viņš arī deva nosaukumu „Rītausma”. Šeit notika visdažādākie pasākumi – nodarbības daudzos interešu klubos, dažādi kursi, tematiski un atpūtas vakari, dažādi sarīkojumi. Darbojās mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi – tautisko deju, estrādes deju, daiļlasītāju, pantomīmas, kino un foto, miniatūru teātris. Un vislielākais – drāmas ansamblis.
Kultūras nama „Rītausma” direktori bija Jānis Bariss (1969 – 1975), Augusts Millers (1975 – 1976), Vija Šaberte (1977 – 2000), bet kopš 2000. gada to vada Maruta Piterniece.
Aktīvākie nedzirdīgo kultūras dzīves darbinieki bijuši A. Celms, J. Porša, Ē. Caune, M. Caica – Rublovska, J. Bariss, E. Stepaņuka, V. Šaberte, R. Rizika, S. Baure, J. Groma, L. Laine, I. Plāte, A. Zaiceva, M. Platace un citi.
 
 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Valdis Krauklis
21.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas