Search form

30.05.2017

Drukāt

Cilvēki ar dzirdes traucējumiem realizē projektu „Esi aktīvs, nesēdi uz vietas!’’

Photo

No 2017. gada 1. maija biedrības “Latvijas Nedzirdīgo savienība” (LNS) Liepājas reģionālā biedrība (RB) uzsākusi veselības veicināšanas projekta “Esi aktīvs, nesēdi uz vietas!” realizāciju, kurš guvis Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu projektu konkursa ietvaros 2017.gadam.


Par projekta realizāciju atbild tā vadītāja Liepājas RB priekšsēdētāja Gundega Paņko, savukārt informatīvo atbalstu nodrošina sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

Projekta mērķis ir organizēt 24 nūjošanas nodarbības Liepājā dzīvojošiem nedzirdīgiem cilvēkiem, lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu un sniegtu viņiem teorētiskās un praktiskās zināšanas par nūjošanas vēsturi, tehniku un ietekmi uz viņu veselību.

Projekta gaitā profesionāla nūjošanas instruktora Imanta Ločmeļa vadībā dažāda vecuma grupu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem notiks regulāras fizisko aktivitāšu nodarbības. Instruktāžas procesā brīvprātīgi līdzdarbosies biedrības surdotulks Ainārs Ostvalds.

Nūjošanas nodarbībās 8 mēnešu garumā – līdz 31.decembrim plānots iesaistīt 20 mērķgrupas dalībniekus, katru mēnesi organizējot trīs nūjošanas nodarbības – katru 3 stundu garumā. Nodarbību datumi būs precizēti katra mēneša sākumā.

Projekta laikā tiks iegādātas nūjas – tās palīdzēs izvēlēties nūjošanas instruktors, pielāgojot individuāli katram cilvēkam. Paši nedzirdīgie gatavos nūjošanas maršrutu tā, lai plašāk iepazītu savu pilsētu no cita skatupunkta.

Projektā paredzētās aktivitātes paver cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem iespēju regulāri rūpēties par savu veselību, turklāt lietderīgi izmantot savu brīvo laiku. Nūjošana ir unikāls, efektīvs un saudzējošs sporta veids cilvēkiem, kuri nav sportojuši vai ir mazkustīgi. Tas pieejams visiem bez vecuma ierobežojuma neatkarīgi no dzimuma un finansiālā stāvokļa. Nūjošana palīdz radīt nosacījumus patiešām veselīgam dzīvesveidam, tādējādi paaugstinot nūjotāja dzīves kvalitāti.

Pievienojies arī tu – esi aktīvs, nesēdi uz vietas!

Pieteikties uz nūjošanas nodarbībām ir iespējams pie aktivitātes “Tava veselība tavās rokās!” vadītājas Guntas Vazdiķes vai projekta vadītājas Gundegas Paņko LNS Liepājas RB, Liepājā, 1905.gada ielā 35 katru darba dienu no pl. 10 līdz 17 vai rakstot e-pastu: [email protected]

 

Informāciju sagatavoja Karīna Pavlova, LNS projektu koordinatore/projekta publicitātes un informācijas ieviešanas darba grupas vadītāja.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas