Search form

19.11.2009

Drukāt

Apgūst Igaunijas pieredzi informācijas nodrošināšanā nedzirdīgajiem

18.novembrī projekta „Klusuma pasaule” aktivitātes 2.12 darba grupa pēc pašu ierosmes bija pieredzes apmaiņas vizītē Igaunijas Nedzirdīgo biedrībā un Valsts televīzijā. Tās mērķis - uzzināt, ...


Klusuma pasaule logo


18.novembrī projekta „Klusuma pasaule” aktivitātes 2.12 darba grupa pēc pašu ierosmes bija pieredzes apmaiņas vizītē Igaunijas Nedzirdīgo biedrībā un Valsts televīzijā. Tās mērķis - uzzināt, kā kaimiņvalsts risina nedzirdīgo informatīvā nodrošinājuma jautājumus.

Visai saspringtā darba gaitā tas arī viss izdevās. Biedrības prezidents Tīts Papss pastāstīja gan par veikto darbu šajā jomā, gan arī grūtībām un problēmām, ar kurām šobrīd biedrība saskaras ekonomiskās krīzes apstākļos. Pārsteidza tas, ka šeit daudz darba veic brīvprātīgie no pašu biedru vidus. Viņš arī patiesi interesējās un vēlējās uzzināt, kā dzīvo Latvijas nedzirdīgie cilvēki, ko dara LNS.

Igaunijas Valsts televīzijā jaunums nedzirdīgajiem ir surdotulkoto ziņu nomaiņa ar dienas ziņām zīmju valodā, ko gatavo un arī tulko zīmju valodā TV ekrānā paši nedzirdīgie ziņu redaktori – lūk, tas bija galvenais notikums, kura tapšanu brauciena dalībnieki vēlējās izpētīt. Tas arī izdevās, visu pēcpusdienu aizvadot TV kompleksā. (Ar Igaunijas ziņām zīmju valodā varat iepazīties šeit.)

Mājās atgriežoties, grupas dalībniekus vienoja ticība - arī Latvijā tā varētu būt. Un cerība – tā būs.

Ko uzzināja, redzēja un secināja pieredzes apmaiņas dalībnieki, vairāk par to varēsiet lasīt „Kopsolī” 15.nr.


Teksts: Ilze Kopmane
Foto: Irīna Kristoforova un Juris Grundulis
19.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas