Search form

20.09.2017

Drukāt

Par mums – TV Pirmajā Baltijas kanālā (video)

20. septembra rīta ziņu programmā TV Pirmajā Baltijas kanālā viens no sižetiem sākās ar informāciju par Starptautisko nedzirdīgo dienu.


Apmēram 5% planētas Zeme iedzīvotāju ir nedzirdīgi vai ar dzirdes traucējumiem. Viņiem pieder sava klusuma pasaule, bet vienlaikus jādzīvo, jāstrādā, jākomunicē ar dzirdīgajiem cilvēkiem.

 Lai abu pušu – dzirdīgo un nedzirdīgo – savstarpējā tuvināšanās un saskarsme veidotos veiksmīgi, nedzirdīgo kopienas visā pasaulē parasti septembrī rīko dažādas aktivitātes, tostarp daudzviet atzīmē Nedzirdīgo dienu un aicina uz atvērto durvju dienu savās organizācijās.

Ir labi, ka uz šādiem aicinājumiem atsaucas sabiedrības dzirdīgās daļas pārstāvji, šajā gadījumā TV Pirmais Baltijas  kanāls, ar filmēšanas grupu ierodoties LNS galvenajā mītnē, lai veidotu  ziņu ar devīzi: “Viņi mūs nedzird, bet mēs – viņus?” .

Lai vienlīdz labi saprastos visi klātesošie, saruna uz vietas risinājās latviešu, krievu un latviešu zīmju valodā. Tā sākās ar klusuma valstības valodas piemēru – LNS ļaudis sazinājās savā zīmju valodā un tad telpā 10 sekundes valdīja pilnīgs klusums.

Pēc tam LNS viceprezidentes Ineses Immures vadībā LNS ļaudis dalījās pārdomās par viņu dzīvē būtiskiem jautājumiem: dzirdīgo/nedzirdīgo komunikācijas un sapratnes veidošanu, tulku nozīmi, tehnisko palīglīdzekļu un informācijas tehnoloģiju lomu, informatīvo vakuumu, pat par kohleāro implantāciju.

Interesants dialogs veidojās par to, kāpēc katrā valstī atšķiras zīmju valoda. Uz to var izvirzīt pretjautājumu – kāpēc tad katrā valstī ir arī sava atšķirīga valsts valoda?

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane
Foto: Inese Immure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas