Search form

02.07.2020

Drukāt

Jauns britu seriāls LTV 1 – ar subtitriem

No 4.jūlija sestdienās plkst. 21 : 20 LTV 1 demonstrēs jaunu Lielbritānijā veidotu seriālu “Sanditona” ar subtitriem. Tā 8 sērijas būs skatāmas līdz pat 22.augustam. 

 Lomās: Roza Viljamsa, Kriss Māršals, Teo Džeimss, Mērija Pārkere un citi.

 

Britu vēsturiskais seriāls “Sanditona” astoņās sērijās televīzijas formātā ir adaptēts pēc Džeinas Ostinas nepabeigtā romāna motīviem. Ostinas populārāko romānu vidū ir arī vairākkārt ekranizētais “Prāts un jūtīgums”, “Lepnums un aizspriedumi”, “Emma”. Šoreiz seriāla adaptāciju veidojis Endrjū Deiviss, nolemjot atspoguļot humorpilnu tālaika sabiedrības ainu un nevairoties no skarbiem sociāliem komentāriem. Toms Pārkers piekrastes pilsētiņu Sanditonu vēlas izvērst par slavenu kūrorta pilsētu, tomēr viņš nav tik bagāts, lai to varētu atļauties viens. Toms uzrunā bagāto lēdiju Denamu, lai jautātu pēc finansiālas palīdzības. Sanditonā ierodas arī fermera meita Šārlota. Viņa ir brīvi domājoša un impulsīva, runā tiešu valodu, tādēļ, pati to nevēlēdamās, saķildojas ar Toma Pārkera ģimeni. Sevišķi tas aizvaino Toma brāli Sidniju, un tai pat laikā Šārlotas un Sidnija starpā uzšķiļas romantiska interese. Bet Sidnijam ir jāpieskata Džordžiāna, kura ir verdzenes meita, bet kurai, tāpat kā Denamai, pieder milzu bagātības. Šārlotas lomu atveido aktrise Roza Viljamsa, Tomu atveido britu populārais komēdiju aktieris Kriss Māršals, kurš piedalījies filmās “Tāda ir mīlestība”, “Venēcijas tirgotājs”, bet Latvijas Televīzijas skatītāji viņu atpazīs kā detektīvu Hemfriju seriālā “Nāve paradīzē”. 

 Pēc demonstrēšanas LTV 1 ēterā “Sanditonas” sērijas būs pieejamas LTV arhīvā interneta vietnē www.ltv.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”. 

 Sarmīte Plūme 
LTV redaktore

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas