Search form

19.09.2006

Drukāt

Šogad dzirdes aparātus varēs saņemt par 1000 invalīdiem vairāk nekā pērn (25.01.)

 24.01.2006. Šogad dzirdes aparātus varēs saņemt aptuveni 3500 cilvēki, kas ir par 1000 invalīdiem vairāk nekā 2005.gadā. Šim mērķim surdotehnikas iegādei un pielāgošanai no valsts budžeta ir atv...
 
24.01.2006.
Šogad dzirdes aparātus varēs saņemt aptuveni 3500 cilvēki, kas ir par 1000 invalīdiem vairāk nekā 2005.gadā. Šim mērķim surdotehnikas iegādei un pielāgošanai no valsts budžeta ir atvēlēti aptuveni 304 tūkst. latu.

Valsts iepirktos un pielāgotus dzirdes aparātus cilvēki ar dzirdes traucējumiem varēs saņemt sākot ar 1.februāri Tehnisko palīglīdzekļu centra (TPC) reģionālajās filiālēs – Rēzeknē, Valmierā, Dobelē, Kuldīgā un Daugavpilī, kā arī Rīgā. Tāpat šobrīd TPC ar surdotehnikas piegādātājiem izskata iespējas palielināt dzirdes aparātu saņemšanas vietu skaitu reģionos, lai nodrošinātu cilvēkiem šo pakalpojumu pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai.

Par tiesībām piegādāt dzirdes aparātus 2006.gadā Tehnisko palīglīdzekļu centrs konkursā kārtībā ir noslēdzis līgumu ar diviem tehnisko palīglīdzekļu piegādātājiem -  SIA „Baltictrons” un Latvijas Nedzirdīgo Savienības „Surdotehniskās palīdzības centru”. Savukārt invalīdiem dzirdes aparātus pielāgos Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātskolas attīstības centrs, SIA „Baltictrons” un Biķernieku Bērnu dzirdes centrs.

Lai paplašinātu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem nepieciešamo tehnisko palīglīdzekļu piedāvājumu, TPC šogad plāno arī apzināt šo cilvēku vajadzības, izskatot iespējas tos nodrošināt no valsts finansējuma.

TPC ir Labklājības ministrijas padotības institūcija, kas ir atbildīga par invalīdu un cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem nodrošināšanu ar nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem. Tehniskie palīglīdzekļi ir ierīces, kas atvieglo cilvēka spējas pārvietoties, aprūpēt sevi un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku - riteņkrēsli, spieķi, protēzes, ortozes u.c

Sīkāka informācija par surdotehnikas saņemšanas un pielāgošanas vietām pieejama TPC pa tālr. 7541615 vai 7185453.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Bērziņa,
Komunikācijas departamenta direktore
Tālr.7021632, 6497758
[email protected]

Informācija pārpublicēta no Labklājībaas ministrijas mājas lapas.

    

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas